Miksi Kristillisdemokraatit värvää rasisteja puolueen kunnallisvaaliehdokkaiksi?
Useita tunnettuja rasisteja kiinnostaa nykyinen Kristillidemokraattisen puolueen ideologia. Onko puolue terävoittänyt linjaansa entisä äärioikeistolaisempaan ja rasistisempaan suuntaan AA-kerhon tappion jälkeen. Myös monet Aito Avioliitto -poppoon rähinöitsijät jatkavat kristillisdemokraattisen aatteen kirkastamista enstistä fasistisempaan suuntaan. Siinä pientä kyllä hirvittää, kun juutalaisvastaisuus nostaa vahvemmin päätään.
Miksi KD puolueeseen värvää rasisteja?
10
154
Vastaukset
Se taisi olla puolittain vanhinko`?
- Paavon.puheenvuoro
Tällaisten ravanheitto aloitusten tekijöiden omasta juutalais- tai Israel-myönteisyydestähän meillä ei ole ensimmäistäkään näyttöä. Sen sijaan KDn juutalais- ja Israel-myönteisyys on itsestäänselvyys.
Mitä Terve Helsinki ryhmään tulee, asiaan ottaa kantaa
http://paavovayrynen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/233180-valtamedian-vallankayttoa
josta käy ilmi, kuinka "valtamedia" kirjoittaa mitä kirjoittaa julkaisematta kirjoitukseen tullutta vastinetta.Niin, Väyrynenhän on viime aikoina asemoinut itsensä enemmän valemedian puolelle toivoen sillä tavalla itselleen vielä jonkinlaista tulevaisuutta.
Onhan Paavolla toki tulevaisuus, mutta se on oleva marginaali ja unohdus.Niin, Väyrynenhän on viime aikoina asemoinut itsensä enemmän valemedian puolelle toivoen sillä tavalla itselleen vielä jonkinlaista tulevaisuutta.
Onhan Paavolla toki tulevaisuus, mutta se on oleva marginaali ja unohdus.RepeRuutikallo kirjoitti:
Niin, Väyrynenhän on viime aikoina asemoinut itsensä enemmän valemedian puolelle toivoen sillä tavalla itselleen vielä jonkinlaista tulevaisuutta.
Onhan Paavolla toki tulevaisuus, mutta se on oleva marginaali ja unohdus.Systeemi lähetytti tuplat. Onhan tätä muille sattunut, mutta mulle nyt ekaa kertaa.
- räyhähenkirikoslakiosa
Jos on itsestäänselvästi antisemitismia vastaan, ei kannata halipusuilla antisemitistien kanssa.
- ProIsrael
räyhähenkirikoslakiosa kirjoitti:
Jos on itsestäänselvästi antisemitismia vastaan, ei kannata halipusuilla antisemitistien kanssa.
:) Sinunkin tosiasiallisen kantasi ja sen, ketä pusuttelet näemme varmasti seuraavassa Israelia käsittelevässä keskustelussa.
- Kenen.joukoissa.KD
Näitä KD-ehdokkaita tutkiessa nousee antisemitismin ja rasismin lisäksi toinen huolenaihe. Kristillisdemokraatit käyttävät kuntavaalikampanjanjassaan valheita, joilla he kohdistavat vihakampanjanjansa vähemmistöihin ja vetäytyvät vastuusta. Itse kuntavaalien alueelle kuuluviin asioihin he eivät kykene ottamaan kantaa, esim. sote-asiat.
- Alarikki
No ehkä siitä syystä, että suvaitsevaiset leimaa rasisteiksi jokaisen, joka on eri mieltä heidän kanssaan maahanmuuttoasioissa?
Tuo on väite, joka ei pidä paikkaansa. Miksi moni "kriitikko" käyttää sitten rasistista kieltä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061
