Miksi Kristillisdemokraatit värvää rasisteja puolueen kunnallisvaaliehdokkaiksi?
Useita tunnettuja rasisteja kiinnostaa nykyinen Kristillidemokraattisen puolueen ideologia. Onko puolue terävoittänyt linjaansa entisä äärioikeistolaisempaan ja rasistisempaan suuntaan AA-kerhon tappion jälkeen. Myös monet Aito Avioliitto -poppoon rähinöitsijät jatkavat kristillisdemokraattisen aatteen kirkastamista enstistä fasistisempaan suuntaan. Siinä pientä kyllä hirvittää, kun juutalaisvastaisuus nostaa vahvemmin päätään.
Miksi KD puolueeseen värvää rasisteja?
10
147
Vastaukset
Se taisi olla puolittain vanhinko`?
- Paavon.puheenvuoro
Tällaisten ravanheitto aloitusten tekijöiden omasta juutalais- tai Israel-myönteisyydestähän meillä ei ole ensimmäistäkään näyttöä. Sen sijaan KDn juutalais- ja Israel-myönteisyys on itsestäänselvyys.
Mitä Terve Helsinki ryhmään tulee, asiaan ottaa kantaa
http://paavovayrynen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/233180-valtamedian-vallankayttoa
josta käy ilmi, kuinka "valtamedia" kirjoittaa mitä kirjoittaa julkaisematta kirjoitukseen tullutta vastinetta.Niin, Väyrynenhän on viime aikoina asemoinut itsensä enemmän valemedian puolelle toivoen sillä tavalla itselleen vielä jonkinlaista tulevaisuutta.
Onhan Paavolla toki tulevaisuus, mutta se on oleva marginaali ja unohdus.Niin, Väyrynenhän on viime aikoina asemoinut itsensä enemmän valemedian puolelle toivoen sillä tavalla itselleen vielä jonkinlaista tulevaisuutta.
Onhan Paavolla toki tulevaisuus, mutta se on oleva marginaali ja unohdus.RepeRuutikallo kirjoitti:
Niin, Väyrynenhän on viime aikoina asemoinut itsensä enemmän valemedian puolelle toivoen sillä tavalla itselleen vielä jonkinlaista tulevaisuutta.
Onhan Paavolla toki tulevaisuus, mutta se on oleva marginaali ja unohdus.Systeemi lähetytti tuplat. Onhan tätä muille sattunut, mutta mulle nyt ekaa kertaa.
- räyhähenkirikoslakiosa
Jos on itsestäänselvästi antisemitismia vastaan, ei kannata halipusuilla antisemitistien kanssa.
- ProIsrael
räyhähenkirikoslakiosa kirjoitti:
Jos on itsestäänselvästi antisemitismia vastaan, ei kannata halipusuilla antisemitistien kanssa.
:) Sinunkin tosiasiallisen kantasi ja sen, ketä pusuttelet näemme varmasti seuraavassa Israelia käsittelevässä keskustelussa.
- Kenen.joukoissa.KD
Näitä KD-ehdokkaita tutkiessa nousee antisemitismin ja rasismin lisäksi toinen huolenaihe. Kristillisdemokraatit käyttävät kuntavaalikampanjanjassaan valheita, joilla he kohdistavat vihakampanjanjansa vähemmistöihin ja vetäytyvät vastuusta. Itse kuntavaalien alueelle kuuluviin asioihin he eivät kykene ottamaan kantaa, esim. sote-asiat.
- Alarikki
No ehkä siitä syystä, että suvaitsevaiset leimaa rasisteiksi jokaisen, joka on eri mieltä heidän kanssaan maahanmuuttoasioissa?
Tuo on väite, joka ei pidä paikkaansa. Miksi moni "kriitikko" käyttää sitten rasistista kieltä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1094236
- 783466
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?803280Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?243199Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223132- 722896
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452770Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim612721Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852539- 332384