Onko niillä mitään eroa?
Onko rasismi sama kuin mamukriittisyys?
eafsdf
14166
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Vedä kätees.
Soos soo tuhma poika puhut rumia.
Et näköjään tiedä vastausta.
Suvaitsevaisuuskin voi olla rasismia jos suvakit kääntävät asiat suomalaisuutta vastaan ! ei se sen kummempaa ole kuin maahanmuuttokriittisyys (sen vastakohta on suvaitsevaisuus) ..... kumpikin voi olla rasismia !!
Olipa monimutkainen selitys
Ei tuo pitäis olla vaikeaa ymmärtää ...... jos suvakki haukkuu kantasuomalaista rasistiksi ja syyttää häntä siitä, että hän on maahanmuuttokriittinen on se rasismia! Maahanmuuttokriittinen = on ihminen, joka suhtautuu kriittisesti hallitsemattomaan maahanmuuttoon. Verokriittinen =suhtautuu veroihin kriittisesti. Ruokakriittinen= suhtautuu ruokiin kriittisesti, jos on esim. vegaani.
Näitä kriittisiä riittää ... on turha maahanmuuttokriittistä syyllistää vihapuheeksi - SE ON IDIOTISMIA !
Eli hän käy kantasuomalaisuuden kimppuun eli kansan ryhmää vastaan! VAPAA MIELIPIDEVAPAUS PITÄIS OLLA TÄSSÄ SOSIALISTI-SUOMESSAKIN ????
Suvakki kyselee viellä kun ei tiedä edes mitä laiton maahantunkeutja tarkoittaa..?
Kuuntele kitaraa:
https://www.youtube.com/watch?v=0LNAqMv97C0
Ja funtsi hetken aikaa...
Omilla aivoilaan...
Si?
On. Kaikki kriittisyys vapaata maahnmuuttoa kohtaan on rasismia, ja sitä harrastavat natseja.
Tästä on kysymys Halla-ahon sanoin:
-Suomi ei voi olla globaali sosiaalitoimisto, johon kenellä tahansa on oikeus lampsia elätettäväksi ja esittää röyhkeitä vaatimuksia.
Järkiperäinen ajattelu, realismi, maahanmuuttokriittisyys, rasismi, natsismi, fasismi kaikki sama asia, jos suvakeilta kysytään. Mulle ihan sama miks ne meitä haukkuu.
Rasisteja ovat kaikki, jotka tavalla tai toisella vastustavat kehitysmaamuslimien massamuuttoa Suomeen. Suvaitsevainen antirasisti on valmis ottamaan näitä tänne ilman papereita ja ilman mitään ylärajaa. Vaikka kolme miljoonaa. Ja ihan mielellään saa olla miespuolisia muslimeja vaikka kaikki.
Ei millään pahalla ... mutta järkeä voisi käyttää jos sitä on !
ei makiaa mahan täydeltä sanotaan ..... kaikessa on rajansa !!
No, jos sitten miljoona? Ja pitäisi olla muutama nainen ja lapsikin joukossa. Olisko hyvä noin, vai onko lisäsuvaitsemisen paikka?
Ei ole, tollaset tv-sarjat kuten uusi päivä antaa ihan väärän kuvan asiasta. Tämä osoittaa vain sen, että tämä vihervasemmistolainen probakanda näkyy myös sarjoissa.
Siis lapset ovat niin ihania kun ne yrittää olla aktiivisia yhteiskunnasta ja osallistua keskusteluun. Kaikkea hyvää sinulle.