Halla-ahn suhtautuminen Natoon on järkevällä pohjalla:
"Halla-ahon perustelut lähtivät Venäjästä. ”Nato-jäsenyys selkeyttäisi Suomen turvallisuuspoliittisen aseman ja kohottaisi Venäjän kynnystä painostaa Suomea esim. maamme venäläisvähemmistön asemaan vedoten”, Halla-aho kommentoi." (HS)
Hän edustaa tässä suhteessa järkevää suomalaista.
"Halla-ahon perustelut lähtivät Venäjästä. ”Nato-jäsenyys selkeyttäisi Suomen turvallisuuspoliittisen aseman ja kohottaisi Venäjän kynnystä painostaa Suomea esim. maamme venäläisvähemmistön asemaan vedoten”, Halla-aho kommentoi." (HS)
Hän edustaa tässä suhteessa järkevää suomalaista.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Monella taitaa olla vaikea tilanne? Mielenkiintoista nähdä kuinka kriittiset suhtautuvat Halla-ahon kantaan. Veikkaan heidän olevan hiljaa.
Pula-Aho edustaa pientä natokiimaista ryhmää pesuissa,joka on nemmistöltään
kekkoslaisella suomen sotilaaseen luottavalla linjalla,juuri tuo Pula-Ahon suhde sairaaseen juutalaisvaltioon tuhoaa hänen uransa puolueessa.
Sehän lisäisi jännitystä tällä alueella, kun Venäjä ryhtyisi vastatoimiin, jos yhtäkkiä sotilasliitto liimaantuu luoteessa sen iholle 1100 km:n matkalta.
Ei ikinä NATOon, pidetään tämä Pohjola rauhallisena.
Halla-aho on Natoa kannattava talouskonservatiivi. ja TTIP-kannattaja vielä kaiken tämän päälle. Miten ihmeessä tällainen tyyppi voisi kerätä kansojen syvien rivien tuen?
kuin sulttaani. Ei mitenkään. Perussuomalaiset on pääsyt edustajaksi ja ministereiksi liian helpolla ja siksi niistä on tullut ylimielisiä paskiaisia, ei Soini vaan se toinen. Inhoan sitä, nykyään.
MV-lehti ei hyväksy Halla-ahoa. Saman tekee suurin osa tänne kirjoittavista "isänmaallisista". Se tarkoittaa suurinta ääntä pitävien olevan pääasiassa Pietarin trolleja.
Yli puolet Suomen kansasta on Venäjän trolleja! Elä sen kanssa, natotrolli!
sivariin ja opettele kivääriammuntaa melooniin. Ennen natsi, kun hippi joka loikkasi kriittiseksi yhdenasian mieheksi. Sen termistö pyörii jossain kukkahattutäti jutuissa ja kun kirjoittaa, että voisi sitä "täräyttää nyrkillä," siis sanoo ihan vitsiksi, yli reagoi ei jätä asioita omaan arvoonsa. PS ne on kaikki ihan kusipäitä.
...tietää muuta maanpuolustuksesta, kuin harjoittelee kivääriammuntaa jne? Hän ei tiedä maanpuolustuksesta mitään, eikä ole edes kiinnostunut tietämään. joten se siitä.