Puolensuomen ostojoukkue kesälomilla!

Poronpaska

Puolensuomen ostojoukkue on nyt kesälomilla. Voidaan sanoa että pitkään juniori työhön panostanut Helsingin IFK siivosi poron paskan tieltään pois ilman suurempia vaivoja.
Juniori työ on se millä tämän päivän liigassa menestytään. Rahalla saa ja porolla pääsee Oululainen sananlasku ei pitänyt tällä kertaa paikkaansa. Ainoat arvostamani ja hyvät kärppä kasvatit kukkola, pyörälä, mikkola ovat auttamattomasti liian vanhoja liigaan.
Heidän taso ei enää riitä. Mikäli herrat vielä tulevaisuudessa jääkiekon parissa nähtänee, osoite lienee Kajaanin Hokki.
Eikä sielläkään enää kauan ole aikaa elvistellä, nuoremat jyräävät hyvin pian.
Ostetut mestaruudet ovat oulussa nähty, enää niitä ei tule.

1

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wqw

      Oulusa vajotaan takaisin 90-luvun nostalgiaan siis mestis kiekkoon, nämä kukkoset ja päyrölät (40v) kun lopettavat mahollisesti tähän nii se on menoa

      Rakentakaa vain areena ja tuhlatkaa JJunnon hankkimat säästöt, voi olla edessä urheilullisesti ja taloudellisesti TOOODELLA laihoja vuosia jatkossa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      240
      2734
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1144
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1111
    4. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1005
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      917
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      851
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      42
      839
    9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      238
      825
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      130
      820
    Aihe