Mikä KEPUA närästää

http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005132046.html

Jos harvoin ollaan jotain hyvää kehittämässä niin keppanat on heti vastaan, muutenkin keppanat haraa vastann Suomen kehityksessä kansainvälisyyteen. On edelleenkin kuluttajan asia miten paljon "kaljaa kittaa".
388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ministeriviinat jää kauppaan.

Äänestä

Sipilän sakki on kaiken kehityksen jarru. Mutta Suomen alasajossa antavat kyllä vauhtia.

Äänestä

Persutkaan ei ole niin myönteisiä kuin aikoinaan oli SMP. Kyllä kansa tietää. Meitä on petetty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tauno_Ylisuuri kirjoitti:

http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005132046.html

Jos harvoin ollaan jotain hyvää kehittämässä niin keppanat on heti vastaan, muutenkin keppanat haraa vastann Suomen kehityksessä kansainvälisyyteen. On edelleenkin kuluttajan asia miten paljon "kaljaa kittaa".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu