Euroopan hulluuden taustat?

Yhä useampi alkaa ihmetellä, miksi Euroopan päättäjät tuntuvat härkäpäisesti ajavan politiikkaa, joka tuntuu monella tapaa mielettömältä?

Missä on tällaisen politiikan sylttytehdas? Tuntuu jotenkin hölmöltä ajatus, että suomalaiset poliitikot laumana hyppisivät Brysselistä komissiosta tulevien määräysten mukaan.

Taustalla täytyy olla muunlaista kotimaasta johdettua käskytystä

Kiintoisa näkökulma, joka on totta siinä asiassa mitä tapahtuu
mutta tässä mennään pitemmälle miksi tapahtuu?

Miten on mahdollista maksaa tuhansia dollareita salakuljettajille? Tulijat ovat henkiöitä, joilla ei ole senttiäkään omaa rahaa.

http://beta.oikeamedia.com/o1-8229
8270
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Miksi pakolaiset ja köyhät oletetaan synonyymiksi?

Ensimmäisenä jostain pakenee juuri ne joilla rahaa on; ja loogista on sekin että suku kasaa rahaa nuorille miehille jotka lähtevät rakentamaan sillanpäätä lopuille tulla perässä.

Mieti omalla kohdallasi.

Sinun pitäisi paeta kotimaastasi. Pistätkö matkaan isoäidin vai nuoren miehen jolla on edellytys päästä perille?

Vastaa rehellisesti.

Euroopan hulluuden taustat on tuolla vuosisatojen takana milloin eurooppa alkoi riistämään muuta osaa maailmaa oman hyvinvointinsa pönkittämiseen. Laskun aika tuosta on tulossa, ja se oli ihan ennakoitavissa, ja aivan moraalisesti oikein.

Normi länsimaalainen on tottunut kaikkeen siihen yltäkylläisyyteen missä köyhätkin länsimaalaiset asuu. Samaan aikaan pääosa planeetan väestä elää länsimaalaisittain kaatopaikan tasoisessa paikassa.

Mitäs luulet, kun sosiaalimedian välityksellä viimein leviää tieto missä länsimaat elää haluaako ne kaatopaikalla elävät oman osansa?

Varmasti haluavat, ja myös ansaitsevat osansa.

Äänestä

Suomi ei ole riistänyt muuta maailmaa kuten suurin osa Eurooppaa joten en halua osallistua loppulaskun maksamiseen. Halla-Ahoa vuosia seuranneena en voi kuin todeta hänen osuneen oikeaan ennustuksissaan. Rajat kiinni ennenkuin on liian myöhäistä.

1Äänestä
  • "Suomi ei ole riistänyt muuta maailmaa kuten suurin osa Eurooppaa"

    Suomi ei ole riistänyt suoraan siirtomaavallan kautta mutta kyllä käytännössä hyötynyt monin tavoin tämän riiston hedelmistä, siis halvoista raaka-aineista ja tuotteista jotka teollisuutemme on sitten voinut myydä kallilla eteenpäin.
    Vai ajattelitko että Suomi on kautta vuosikymmenten aina maksanut jonkun "reilun kaupan hinnan" kehitysmaiden tuottajille eikä ole ostanut samalla halvalla hinnalla kuin muutkin länsimaat?

    Äänestä

Syvä valtio eli Deep State on tuo varjohallitus joka oikeasti tekee päätökset edustuksellisen demokratian toimiessa naamiona. Valtaeliitillä on ollut yli 2 000 vuotta aikaa rakentaa epädemokraattiset rakenteet suojaamaan varallisuuttaan, etuasemaansa ja vakauttaan. Sodat, kansainvaellukset ym. levottomuudet ovat vain keino hallita karjaa.

Äänestä
  • Osa kansan hallintaa on myös kansojen usuttaminen toisiaan vastaan.

    Sinäkin menit siihen halpaan.

    Äänestä

  • > Osa kansan hallintaa on myös kansojen usuttaminen toisiaan vastaan.

    Yksi khazaari kertoi kerran ylpeänä, että he voivat koska tahansa palkata puolet eurooppalaisista tappamaan toisen puolen. tämä onkin todellisuudessa käynnissä parhaillaan kätkettynä epädemokraattisten instituutioiden hämäriin suojiin.

    kerran näin vanhan kuvan ensimmäisestä maailmansodasta, jossa ranskalainen kenraali tulee tapaamaan vastapuolen edustajaa sovittuun paikkaan pellon laidalla.

    Kuvan reunaan oli sattunut jäämään khazaaripankkiiri näiden kenraalien takapiruna - juuri saman näköinen kuin tintin sarjakuvakirjoissa heidät on kuvattu.

    Yksi tällainen tintin sarjakuvien khazaarin näköinen hahmo on suomessa kouluttanut käytännössä kaikki erään keskeisen puolueen poliitikot viimeisen 20 vuoden ajan. heitä kutsuttiin koulutusvaiheessa tämän khazaarin talliksi.

    Äänestä

Tällä Euroopan hulluudella on todellinen tarkoitus. Sillä erotellaan ihmiset "lampaisiin ja vuohiin". Nykyiset mamuvirrat Afrikasta ja Lähi-Idästä ovat ehdottomasti negatiivisten voimien aikaansaama. Eräs maaplaneettaprojektin oppiaineista oli negatiivisuuden hyötykäyttö. Mamutuksessa se nyt toteutetaan. Pahuutta edustavaa mamutusta käytetään nyt hyväksi erottelemaan "lampaat vuohista".

Tietoisuus eli erottamiskyky punnitaan jokaisen yksilön kohdalla. Tilanne on ajettu niin järjettömälle tasolle, että jokainen joutuu ottamaan kantaa mamutukseen. Tietoinen ihminen = erottamiskykyinen ihminen tietää mamutuksen taustat ja sen tulevat seuraukset ja siksi vastustaa sitä. Tietämätön, erottamiskyvytön ihminen hyväksyy maahantulon ja kotoutuksen.

Ihmiset tekevät valinnan vapaasti oman tietoisuustasonsa mukaisesti ja se ratkaisee ko. ihmisen tulevaisuuden. Vapaa tahto toteutuu ja näin yksilö ei voi syyttää ketään seurauksista, jotka tulevat automaattisesti.

Tietoiset, erottamiskykyiset jatkavat maapallon mukana korkeampien maailmojen loistoon. He eivät kuole. Heidän kärsimyksensä loppuu. Sitävastoin tietämättömät siirretään maapallolta pois kokemaan lisää negatiivisuuksia, koska heidän erottamiskykynsä ei ole tarpeeksi kehittynyt. Toisin sanoen he ovat jumissa tässä nykyisessä järjestelmässä, kunnes oppivat erottamaan totuuden huijauksesta.

Tämä ihmiskunnan isojako tehdään kolmen pimeän päivän aikana. Plasmakupla (pimeän energian kupla) luodaan planeettojen avulla. Planeetta X eli Nibiru on yksi viidestä planeetasta, millä tämä kosminen tapahtuma synnytetään.

Kaikkien muutosten on mentävä ihmisten kautta. Tarkoittaa sitä, että on oltava ihmisiä tai vaikka vain yksi ihminen planeetalla, joka tietää esim.; mitä kolme pimeää päivää merkitsee ja että miten se tehdään. Vasta sen jälkeen toteutus voi tapahtua. Ilmoitusluonteisena asiana; ainakin yksi ihminen on haasteen ratkaissut ja toimeksiantona toteutettavaksi eteenpäin antanut.

Äänestä

Euroopan+pakolaiskriisissä+on+kyse+siitä+että+planeetan+suuri+enemmistö+on+herännyt+sosiaalimedian+ansiosta+näkemään+riistonsa,+ja+haluavat+osansa+hyvinvoinnista.Ei+jotain+kehitysmaalaista+kiinnosta+onko+juuri+Suomalainen+riistänty+esi-isiltä+raaka-aineet+yms;+hänelle+riittää+että+VALKOINEN+MIES+teki+sen.+Ja+kun+vertaa+mitä+omassa+kodissa+on+ja+mitä+suomalainen+kertoo+sosiaalimediassa+omasta+kodistaan+hän+haluaa+toki+osansa+samasta.Kuten+tällä+palstalla+on+kerrottu,+99%+väki+on+herännyt.Ei+ihan+niin+kuin+VALKOINEN+MIES+toivoi,+vaan+sen+sijaan+näkemään+sen+mitä+valkoinen+mies+on+vuosisadat+tehnyt.Paluuta+entiseen+ei+ole,+1%+saa+nyt+laskun+teoistaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outojuttu kirjoitti:

Yhä useampi alkaa ihmetellä, miksi Euroopan päättäjät tuntuvat härkäpäisesti ajavan politiikkaa, joka tuntuu monella tapaa mielettömältä?

Missä on tällaisen politiikan sylttytehdas? Tuntuu jotenkin hölmöltä ajatus, että suomalaiset poliitikot laumana hyppisivät Brysselistä komissiosta tulevien määräysten mukaan.

Taustalla täytyy olla muunlaista kotimaasta johdettua käskytystä

Kiintoisa näkökulma, joka on totta siinä asiassa mitä tapahtuu
mutta tässä mennään pitemmälle miksi tapahtuu?

Miten on mahdollista maksaa tuhansia dollareita salakuljettajille? Tulijat ovat henkiöitä, joilla ei ole senttiäkään omaa rahaa.

http://beta.oikeamedia.com/o1-8229

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu