Herätyksentuli seurakunnan jäsenen mielestä minulla ei ole tarpeeksi uskoa,kun flunssani ei parannu heti,vaikka kirosi sairauden ja ajoi pois sen juuret.Hoh hoijaa,mitä sanoo tästä seurakunnan paimen ja johtajisto? Mitä muuta oppia tarjoatte heikkouskoisille?
ei saa sairastaa
4
175
Vastaukset
Tämänkaltainen menestysteologinen opetus on pahaa henkistä piinaa. Ihminen sairastaa, kun sairastaa. Toisen ihmisen uskon epäileminen tuollaisen asian vuoksi on kammottavaa. Siunausta elämääsi ja toivottavasti flunssa pian helpottaa!
- gntt
Kaikesta päätellen menestysteologinen srk. Pakene.
Hankkiudu opetuksen pariin, joka on tervettä, Sanan mukaista. - TolkunAsennetta
Flunssasta paranee kahdessa viikossa. Jo sekin on Jumalan lahja, ettei se jää päälle.
Menestysteologia on saatanallista eksytystä. Todellakin pakene, erottaudu epäraamatullisesta harhaoppisesta toiminnasta. Harhaoppista karta, varoitettuasi häntä kerran tai kaksi.
Varoita muitakin kyseisestä seurakunnasta ja seurakunnan harhaopeista jotta muutkin tietävät että se on eksytystä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522155
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3361358Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941315- 1571198
- 681021
- 35958
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31909Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59878Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46819