Lupaa tehdä kaikkensa että Suomen veronmaksajat antavat rahansa Usan aseteollisuudelle.
Amiraali Kaskeala USA:n juoksupoikana
lopullinen-totuus
13174
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
KIva raha.
Tuo sika pitäisi pyöritellä tervassa ja höyhenissä ja jättää korpeen yöksi. Maanpetturi ja lahjottu kuten kai koko Suomen kenraali- ja amiraalikunta.
Kaskeala on yksinkertaisesti NATO rölli.
Mies jolla ei ole hajuakaan miten maailma makaa ja miltä suomen pitäisi suojautua.
Seuraava hävittäjähankinta ajaa maan talouden kestämättömään tilanteeseen.
Miksi Suomen rahareiät ryssiä kiinnostaa.
Mitä hiivattia varten suomalaisten veronmaksajien pitäisi maksaa 30 miljardia euroa seuraavien 25 vuoden aikana muutamasta kymmenestä torjuntahävittäjästä vain siksi että USA:n asetehtaat pääsevät hölmöjä rahastamaan?
Alkaako haiskahtaa maanpetturuudelta näiden entisten sotaherrojen veljeily ulkomailla.
onneksi amiraali ei päätä , kuin paattisa kurssin.. eduskunta ja hallitus päättää ja nähtäväksi jää onko porvarit, silloin vallassa kun hävittäjä asioista päätetään, nehän työntäisi vaikka koko valtion budjetin usan ase mafialle, jos valkoisesta talosta, niitä pikkasen nuolastaan.
Tuskin kommunistiputinistitkaan siitä päättävät.
F-35 on niin paska kone ettei siihen pidä ainakaan suomalaisten veronmaksajien rahoja haaskata.
Jos Suomi kuuluu nk. paholaisen valtakunnan piiriin, niin ajattele uudelleen. Venäjällä ovat ristit nousseet, ja täällä murhanhimoinen trolli raivoaa venäläisiä vastaan. Yhtälö näyttää olevan selvä.
Onneksi on vielä jämeriä päättäjiä. Sdp:n Tuppurainen sanoi, että vaihtoehto on tunnustaa Venäjän legitiimit vaatimukset ja sopeuttaa Suomen politiikka sen mukaan.
Aku Ankka.