Katsokaa itse millaisia tyyppejä nämä Halla-aho, Terho, Elo ja Niinistö ovat. Ette voi tulla muuhun johtopäätökseen että he ovat itseasiassa Kokoomuksen oikean siiven apupuolue. Koko PS:n voisi lakkauttaa ja persut voisivat äänestää Kokoomuksen oikeistosiipeä seuraavissa vaaleissa. Lisäksi PS alkaa olla pian Vihreiden tavoin lähinnä pääkaupunkiseudulle rajoittuva elitistinen citypuolue. Sillä ei ole paljoakaan tekemistä muun Suomen kanssa.
Persut ovat Kokoomuksen oikean siiven apupuolue
V.P.Lehto
10115
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Persut-kokoomusakseli toimii itse asiassa erittäin hyvin. Yhteisymmärryksessä nämä kaksi puoluetta palauttavat SUURIMMAN OSAN tänne tulleista Sipilän kutsumista yli 30 000:sta matusta.
Ja se ei ole ihan pieni asia se.
Mutta itse myös päästivät Suomeen 36 000 matua kesällä 2015 ja maksattavat velttoilustaan koituvan monen miljardin laskun Suomen veronmaksajilla. Niitä on vielä tuhansia Suomessa ja osa on jo painunut maanalle jääden Suomeen laittomina maassaolijoina. Tuhansille matuille Sipilän hallitus on myöntänyt turvapaikan Suomesta ja siten myös ilmaisen ylläpidon loppuelämäksi Suomen veronmaksajien vero ja velkarahoilla.
Hyvä kommentti.
Joo, en äänestä Demareita, Kepua, Vihreitä enkä Kokoomusta.
Soini on todellinen piilonatsi. Ei päivää, ettei Soini näe jossain punakapinaa ja viimeksi tänään Millwallin rikkuriliina kaulassa.
Totta turiset.
Edellisessä hallituksessa demarit olivat kokoomuksen apupuolueena, että vuoroin vieraissa.
Urpilainen on kokoomuslainen kuten miehensäkin joka on Ulkoministeriön virkamies. Urpilainen liittyköön reilusti kokoomukseen kuten teki Juhana Vartiainenkin.
Urpilaisen poliittinen urakin voisi lähteä uuteen nousuun kokoomuksessa. Demareissa lienee jo tie tukossa.
Mamu-kysymyksissä Persut vie ja muut vikisee.