Heeips
Käytän e pillereitä ja nyt minulla ei ole tullut kahteen kuukauteen menkkoja taukoviikkoina, (söin ennen tuota monta ((2-4)) liuskaa putkeen, eli en pitänyt taukoviikkoja, tietyistä syistä)
Minulla piti olla viikko sitten menkat mut ei tullut, menkkamaista kipua ollut vähä väliä ja niukkaa vuotoa tullut nyt pari pv (ei tarvi edes sidettä käyttää) ja valkovuotoa, myös alaselkääni on välillä äkkiseltään ruvennut särkeen. Osaisko joku kertoa mitä tää on et onko vakavempaa??? Vai johtuuko kun söin niin "pitkän" ajan pillereitä ilman taukoja????
APUA! E pillerit
2
202
Vastaukset
- Saaraaaa
Lopeta pillerit heti. Mä lopetin ne jo vuosi sitten eikä vieläkää tähän päivään mennessä oo tullu kunnollisia menkkoja. Tottakai ollaan kaikki erilaisia ja joillain saattaa tulla menkat ihan normaalisti vaikka "lopettais kun seinään" e-pillereiden syönnin, mutta mulla on menkkojen aikoihin ollut just tommosta samanlaista kipua, välillä on tullu niukat menkat ja välillä pelkkää veristä rusehtavaa tiputtelua, mut ei sellasia kuukautisia niinkun ennen kun alotin pillerit eli runsasta verta joka kestänyt about 6 päivää.
- Saaraaaa
Ja tarkotan vielä että ennenkun oikeesti aloin syömään noita epillereitä niin oli siis just runsaat ja säännölliset menkat, pillereiden kanssa tuli välillä ja välillä ei, sit kun lopetin pillerit ja halusin tietää kuinka mun oma kuukautiskierto alkaa rullaan ilman mitään pillereitä tai hormoneja (ja e-pillerit oli ainoo ns.lääke mitä söin reseptillä, buranaa ja panadolia en laske mukaan) niin tulee vieläkin tosi niukasti..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1807477Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa803722"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1223638Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma802919Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.472476Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1152456- 1362004
- 561403
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3791335Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a591332