Andessonin taikaseinä

Li Andersonilla ei ole mitään käsitystä rahan tekemisestä. Velkaa velan päälle ja käsi toisten taskussa on hänen mottonsa.
Yksityistenkin ihmisten on elettävä varojen mukaan. Eikä pankit anna lainaa kovin helposti niille, jotka elävät yli varojen.
372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuuntelin tuo Liin puheita ja kyllä alkoi pelottamaan jos vasemisto pääsisi valtaan, emme selviäisi sitä koskaan hyvinvointi suomen rippeillekkin saisi heittää hyvästi. Tosin sama on vihreiden kanssa, molempi huonoja vaihtoehtoja.

Äänestä
  • Sama juttu kyllä vasemmisto ja vihreät saisivat tän maan tuhoon, nyt äänestäjät tarkkana.

    Äänestä

kepulikokkare hallitushan ne taas vinkuu ottavansa velkaa lisää. jakaakseen ne keskenään. joten ..I.,

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nuukaillen kirjoitti:

Li Andersonilla ei ole mitään käsitystä rahan tekemisestä. Velkaa velan päälle ja käsi toisten taskussa on hänen mottonsa.
Yksityistenkin ihmisten on elettävä varojen mukaan. Eikä pankit anna lainaa kovin helposti niille, jotka elävät yli varojen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu