Risikko antoi pelolle vallan ja järjesti poliisivartion parlamenttitaloon.
Kansakin pelkää, laita nyt äkkiä edes turvatarkastukset rajoillemme, kansa tarvitsee suojelua myös.
Me pelkäämme!
Kansakin pelkää, laita nyt äkkiä edes turvatarkastukset rajoillemme, kansa tarvitsee suojelua myös.
Me pelkäämme!
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tuohan on naurettavaa ! Avointen ovien puolustajat piiloutuvat itse muurien ja poliisiketjun suojiin. Tulkaa ulos pelkurit bunkkeristanne, teidän tulisi olla eturintamassa ottamassa jihadistien iskuja vastaan, kerran haluatte vain lisää tappajia maahamme. Oletteko Brysselin mafian panttivankeja ? Tulkaa ulos tunnustamaaan se !
menee kuin ryssälässä, pitää rakentaa muuri ettei pelota oma ihanne aate.
Eivät rotat tule koloistaan ja rottia nämä ministerimme ovat!
Suomalaisten turvallisuus on tärkeämpää kuin maahanmuutto.
Rajatarkastukset pitää palauttaa heti ... siis HETI!
Minua ei pelota. Hain pikasuutarilta avainnipun ja sitä kilistelen jos teroja vastaan tulee. Vahinko, ettei Lontoossa ollut niitä käytössä.
Ennen kaikkea nyt tarvitaan malttia. Myöskään pelolle ei saa antaa valtaa. Ja minun pitää puhua Ylen haistapaskalähetyksissä neule päällä hitaasti, rauhallisesti ja oktaavia alempaa.
Pidättekö meitä aivan typerinä? Täältä tapahtuu kohta muuttoaalto ja aivan muualle. Pitäkää terroristinne!
risikolta pääsi jännäkakka
Theresa Maykaan ei pelkää koska uhreista suurin osa on ulkomaalaisia
Nyt kaikki rajakit huutamaan kurkku suorana RAJAKKII.
Matut saavat minun puolestani vaikka räjäyttää eduskunnan. Tärkeintä on suojella Suomea ja suomalaisia Suomen rajoilla. Eikö niin Paula?
Tuossakin täytyy taas olla samaa mieltä, ongelman aiheuttajat ja sitä päätöksillään lisäävät luikkii bunkkereihinsa suojiin kun kansan puolesta nämä juuri joutaiskin joutua ääriainesten käsittelyyn - niistä viis. Kansalaiset itsessään ovat tärkeämpiä kuin bryssälän korruptiokoalition käskyläis eliitti, kansaa pitää suojella sekä näiltä idiooteilta että hiekkakulttilaisilta.
Ehdottomasti tässä haisee valehtelu kansalle. Jos matuista ei ole vaaraa, miksi eduskunta pitää laittaa poliisivartioon? Jos taas matuista onkin vaaraa, kuten salaisesti valmisteltu poliisivartiointi osoittaa, niin eikö se pitäisi olla maamme rajoilla estämässä vaaran tunkeutumista maahamme.
Aloittajalle kiitokset.
Kyllä ovat meidän pelkoja lisänneet nuo 200 "edustajaamme" ja niiden apujoukot.
Paskaa puhuvat työkseen ja me maksamme sen. Mitään järkevää, eivät saa aikaan, eivät edes vieraan vallan sotilaskarkureita ja luvatta maassa olevia pois toreiltamme asumasta ja vaatimasta palveluja.