Käsittämätöntä, että pakkoruotsi pitää pakottaa alamaisten päähän
Pakkoruotsi pakotettava
Sven_och_Niclas
1192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kun oppii ruotsin, niin oppii sitten samalla myös muutkin kielet.
Tämä ehkä vastenmielisin paskapuhe suomenruotalaisilta.
Ruotsin opettelu siinäkin mielessä suomalaisille täysi floppi, ettei sieltä todellakaan voi kukaan saada koskaan aviopuolisoa. Siksi kai joku näkee suuren vaivan opetella kovan takaa vieras kieli, että ehkä joskus tapaisi kivan ruostalaisen, ranskalaisen tai espanjalaisen tms. Englanti on ammattikieli, kun se on kohtuullisin kaikille oppia, siis internationaalinen, jota käyteään opiskeulukirjoissa, eikä paikat ja käsitteet sijoitus suoraan kuninkaalliseen Englantiin.
Ruotsi tyhjä floppi, kyllä sitä voi kaunoa varten lukea, mutta vain nuorella iällä yliopiston kirjallisuuden proffan uraa tavoitellessa. Kenties on aivan pakko tuohon maahan muuttaa. Ei se niin inhottava ole, etteikö sitä voi opiskella, mutta sillä on säälittävän huono arvo työmäärään nähden. Ruotsi on vain propaganda-väline oppinaineena, kansa pysyy nöyränä on hidaste ja vaikeusasteita tutkintojen läpäisyssä.
Aktiiviset svedut olisivat tehneet siitä businestä, mutta kun ne on kaikki KOMMAREITA ja PUMMISOSSUJA. Naurettavat virkaurat kaikilla, kommareita (?). Mennään siistä, mistä rima on matalin yhteiskunnan hyvätuloisiin, ihaillaan Peppi Pitkätossun kirjoittajaa.
Ei noista kukaan tee liiketoimintaa, naurettava "Agnel-Maj"ja "Elvi-Milfred", vannoutuneita "islamisaatio-neitsyitä" (="Delfoin neitsyet ja oraakkelit"). Toinen vouhkaa (?), että "rasismi" on niin alta riman, aivan kuin he itse eivät sitä. Tuo taitaa kirjoitella ulkomailla mielipiteitä?
EU on vain kommunistien kerho, nykyisin ne eivät ole niin pahamaineisia kuin Neuvostoliiton aikana. Sosialisti-ruotsi ei tavan ihmiselle ole minkään arvoinen sijoitus elämässä nykyään.
Itse en sallisi ehdotusta, että pakkoruotsin vastustajat saisi tappaa. Olen suvakki ja vegaani.
Taidatte olla hrässistejä?
Miten te voitte elää ilman ruåtsinkieltä?
Härregud!
Tässä on takana suurempi suunnitelma:
ruatsi on kohta kyllästetty pakoloisilla ja tuo alkuperäinen kansa haluaa paeta maasta. Siksi meidän on opeteltava ruatsinkieltä jotta voimme palvoa uusia pakoloisia heidän omalla äidinkielellä.
Ne ne työntää rakkaasta isänmaastaan ne naudat ulos. Meille aina "rörkyhommat ja -kasat".
Muistakaapa kaikki, että me emme ole islamin tai ruotsin alamaisia. Sipilä tällaiset touhut viittaavar rva ruotsinkielisen välittämiin rahoihin?
Pakkoruotsi on tuhonnut lukuisten lasten koulunkäynnin. Pakkoruotsi on rasismin vakavin muoto.
Ruotsi on sellainen keskivaikea kieli. Itse en sitä koskaan opetellut, vaan opettelin kieliopillisesti helpomman norjan. Ja kas, norjalla olen pärjännyt ruotsissa ihan hyvin!
Mulla on trauma ns. uudesta matematiikasta eli joukko-opista jota matikanopemme pakotti meitä opiskelemaan jostain kokeilumonisteesta 70-luvun alussa. Melkein puolella luoksta oli matikanehdot kesälukemisena. En oppinut prosenttilaskuakaan kunnola koulussa hevonpaskan joukko-opin takia. Perkele kun ketuttaa vieläkin.