Tällaista demokratiaa venäjällä siis, ja putinin lonkerot ylettyy myös ulkomaille.
Jälleen putinin vastustaja murhattiin
Jopula
450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No ei tämä yllättävä murha ole tosiaan, ihan normitoimintaa Venäjällä.
Se on muistutus ettei pidä vastustaa Venäjän hallintoa.
Linkki uutiseen: http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/voronenkov-63259
Ei Venäjällä ole koskaan sanottu, sen olevan demokratia, he ovat ylpeitä siitä, että eivät ole mikään rappeutunut demokratia, jossa homoja siunataan kirkossa avioliittoon, ja kansa saa arvostella myös omia johtajiaan. Sitä Venäjällä on suuresti halveksittu, venäläiset arvostavat vahvaa johtajaa, ja sitä, että heidän armeijansa saa aikaan pelkoa lännen heikoissa demokratioissa.
Vahvan johtajan vallassa ollessa, kolikon kääntöpuoli on sitten tuollaiset murhat ja valtaklikin suhmuroinnit ja maan rosvoaminen.
Tavallinen kansa on Venäjällä aina ollut kulin asemassa, ne on siihen tottuneet, kunhan votkulia ja ruisleipää riittää, sekä maaseudulla oma kaalimaa pihalla keittiön ikkunan alla. Kaupunkien uusi keskiluokka voi vähän napista, kun suomalaista voita ei saa enää kaupasta, mutta hekin kestävät sen isänmaallisuuden nimissä.
Ei kai sitä diktaattoriutta voikkaan väittää demokratiaksi!
Tuo on kyllä totta että venäläiset tottuneet tuollaisiin kurjiin oloihin mutta se vaan naurattaa että nää "venäjätrollit" kehuu täällä miten Venäjällä kaikki paremmin.
Se vaan tässä mättää ettei Venäjä pysy omissa rajoissaan vaan aina pitää olla hiukan näykkimässä muilta ja pienemmiltä vähän lisää.
Ja valheilla hallitaan Venäjää:
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/eu_rus-63300
Ei siinä mitään vaikka näin toimitaan siellä mutta se menee yli että samaa valehtelua käytetään myös ulkovaltoihin, uskottavuus vaan kärsii.