Hirttäjäinen oli samaan kategoriaan kuuluva, jolla yritetään vastapuolto syyllistää heidän tilanteestaan ja saada oma tahto läpi ilmaiselämälle.
.
Pitää vain muistaa, että heidän oma tilanteensa on heistä itsestään lähtöisin.
.
Pitää vain muistaa, että heidän oma tilanteensa on heistä itsestään lähtöisin.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Suomi ei ole maa, jota voi käyttää vierasmaalaiset metsäkaartilaiset.
Sanoivat etteivät anna periksi...montako tekoa vielä lavastavatkaan muka "rasistien" tekemäksi..
Laittoivat liikaa sytytysnestettä grilliin ja hopsista, syy vieritettiin jonkun ihme polkupyöräilijän syyksi. Mitä nämä meidän ylisuvaisevaiset oikein miettii ???
Täytyisi ensin tuolla vintillä olla jotain millä miettiä.
Maturessukka näytteli krillissä polttamiaan käsiä telkkarissa,
säälikää nyt partalasta, onneksi suvakkitäti avustaa kun lapselle tulee pissihätä..
Miten noin avuttomat miehet ovat selviytyneet välimeren yli ja läpi euroopan suomeen?
Näpit paloivat kun yritti kantaa kuumaa grilliä. Grilli tippui ja kuumat hiilet lentivät teltta kankaan päälle , joka syttyi sisäpuolelta. Vitun tyhmiä kun väittävät, että polttopullolla heitetty. Poliisitutkinnassa asia selviää heti. Saa nähdä mitä Hesari kirjoittaa 😅😅
Poliisi"tutkinta" tehdään, tottakai matumyönteisesti.
Syyllinen tulee takuulla olemaan kantaväki.
No sittenhän se menee ihan kuten pitääkin, ja toivottavasti se syylliseksi todistettu kantaväen jonne saa ehdottoman vankeustuomion.