Kuinka laaja kannatus Maan Tavan omalla pojalla on kylillä?
Matti "Tinder" Vanhanen
3
165
Vastaukset
- pelastasuomi
Kannattaa miettiä tarkkaan ketä äänestää. Moni puolue on ajanut asiat niin pitkälle että jokaisen tulee miettiä onko enää ehdokkaalla väliä, kunhan ehdokas ajaa voimakkaasti politiikkaa joka on viimeinen keino pelastaa yhteiskuntamme https://www.youtube.com/watch?v=Tl5kIoM3CmI
- Nurmijärveläinen
Matti Vanhanen on luimu poliitikko joka ei pidä sanojaan.Hän pääsi edellisellä vaalikaudellakin valtuustoon mutta ei ollut yhdessäkään valtuuston istunnossa paikalla,vaan varamies tuuras häntä koko vaalikauden.Eli KESKUSTA pettää aina.Miten tämmöinen luimu on vielä valittu Presitentti ehdokkaaksi.
- Pettämistä
Paikallislehdessä kerrotaan miten Kepu jakaa kunnalliset luottamusmiespaikat. Ei vaaleissa saadulla äänimäärällä ole väliä. Hallituspaikka heltiää pitkään mukana olleelle, vaikka hänellä ei ole luottamusta sitä vertaa, että pääsisi valtuuston. Hyvinvointilautakunnan puheenjohtajiksi on nimetty henkilö, jonka äänimäärä ei yltänyt edes valtuuston varapaikkaan.
Vanhanen menee ehdolle ei ollakseen valtuuston kokouksissa läsnä, vaan kerätäkseen Kepulle ääniä. Puolueen yhteisen äänimäärän mukaanhan se saa luottamusmiespaikkoja.
Onko tuo menettely demokraattista? Minun mielestä ei ole. Herääkin kysymys kannattaako seuraavissa vaaleissa edes äänestää, paikat jaetaan hyväveli- systeemillä ei saadun luottamuksen perusteella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.575519- 934427
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.3752644Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s731167Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3341062- 61873
- 28843
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46836Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja105813Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52799