Matti "Tinder" Vanhanen

Treffaauffaa

Kuinka laaja kannatus Maan Tavan omalla pojalla on kylillä?

3

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelastasuomi

      Kannattaa miettiä tarkkaan ketä äänestää. Moni puolue on ajanut asiat niin pitkälle että jokaisen tulee miettiä onko enää ehdokkaalla väliä, kunhan ehdokas ajaa voimakkaasti politiikkaa joka on viimeinen keino pelastaa yhteiskuntamme https://www.youtube.com/watch?v=Tl5kIoM3CmI

    • Nurmijärveläinen

      Matti Vanhanen on luimu poliitikko joka ei pidä sanojaan.Hän pääsi edellisellä vaalikaudellakin valtuustoon mutta ei ollut yhdessäkään valtuuston istunnossa paikalla,vaan varamies tuuras häntä koko vaalikauden.Eli KESKUSTA pettää aina.Miten tämmöinen luimu on vielä valittu Presitentti ehdokkaaksi.

      • Pettämistä

        Paikallislehdessä kerrotaan miten Kepu jakaa kunnalliset luottamusmiespaikat. Ei vaaleissa saadulla äänimäärällä ole väliä. Hallituspaikka heltiää pitkään mukana olleelle, vaikka hänellä ei ole luottamusta sitä vertaa, että pääsisi valtuuston. Hyvinvointilautakunnan puheenjohtajiksi on nimetty henkilö, jonka äänimäärä ei yltänyt edes valtuuston varapaikkaan.

        Vanhanen menee ehdolle ei ollakseen valtuuston kokouksissa läsnä, vaan kerätäkseen Kepulle ääniä. Puolueen yhteisen äänimäärän mukaanhan se saa luottamusmiespaikkoja.

        Onko tuo menettely demokraattista? Minun mielestä ei ole. Herääkin kysymys kannattaako seuraavissa vaaleissa edes äänestää, paikat jaetaan hyväveli- systeemillä ei saadun luottamuksen perusteella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ja taas ammuttu kokkolassa

      Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.
      Kokkola
      57
      5519
    2. Mitä siellä ABC on tapahtunut

      Tavallista isompi operaatio näkyy olevan kyseessä.
      Alajärvi
      93
      4427
    3. Helena Koivu on äiti

      Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      375
      2644
    4. Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?

      Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s
      Nettideittailu
      73
      1167
    5. Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.

      Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved
      Maailman menoa
      334
      1062
    6. Et ilmeisesti aio enää ikinä olla tekemisissä

      Että näinkö se menee
      Ikävä
      61
      873
    7. Kuvaile elämäsi naista

      Millainen hän on? Mikä tekee hänestä sinulle erityisen?
      Ikävä
      28
      843
    8. Sydämeni on sinun luona

      Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun
      Ikävä
      46
      836
    9. Trump ja Venäjä

      Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja
      Maailman menoa
      105
      813
    10. Jatkuva stressitila

      On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan
      Ikävä
      52
      799
    Aihe