Sorsivatko demarit naisia Vimpelissä?

Vimpelissä demarit sorsivat naisia. Muuhun johtopäätökseen ei voi tulla, kun katsoo Vimpelin demareiden ehdokkaita. Heitä on vain neljä körilästä. Miksi joukossa ei ole yhtään naista? En oikein luota, että köriläät ovat meidän asialla.
14337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Lähetääs ny ensi liikkeelle siitä että kuka on tosissaan kiinnostunu politiikasta?
Populistinen laji itse kullakin ehdokkaalla!
Oma perze ensisijalla- muista ei välitetä kuha edustamaan päästään..

Äänestä

Vimpeli on esimerkki siitä, kuinka tyhmää porukkaa maalla asuu. Kepu on hösssännyt Vimpelin konkurssikypsäksi moneen kertaan, mutta kuntalaiset äänestää vaaleista toiseen samaa korruptiojengiä sinne päättäjiksi. Verotus on tähtitieteellisen korkea, mutta "talvisodan hengessä" porukka äänestää jotakin "niemen annea" pelastajana. Ei tajuta ollenkaan että kepu on sairas sukujen valtaa ylläpitävä järjestelmä, joka ei välitä tavallisesta kuntalaisesta centin vertaa. Aina muutama uusi tonttu sinne ryhmäkuritettavaksi keräämään ääniä ja sama peli jatkuu.
Onnettomuuden maksimoimiseksi Vimpeliin on pesiytynyt pers-jytkyjen aate. Tuota tyhmyydenjalostuksen huippua äänestävät juoksevat profeettansa perässä seikkailusta toiseen. Milloin ovat listalla sudet, naakat, moottorisahakortit tai jokin muu epäolennainen asia.
Pitäisi viedä yhteiskuntaopin peruskurssille koko Vimpelin väki.

1Äänestä
  • Näin on!!!

    Äänestä

  • Juurikin näin. Ja viesteissä tälläkin saitilla kiitellään eräitä henkilöitä kun ovat Vimpelin suosta nostaneet. Pitäisi nyt vaalien alla muistaa, että ketkä ovat sitä kriisikuntamahalaskua olleet edesauttamassa - ne samat ihmiset. Äänestäjän muistin sanotaan olevan lyhy, vaan ei ole!

    Äänestä

Hän valaistunut joka noin kärkkäästi arvostelee maalla asuvia osannee myös kertoa mikä puolue on se mooses joka johdattaa Vimpelin kunnan pois taantumuksen ja onnettomuuden alhosta ?

Äänestä

Luontoihimisenä kiinnostaa kuinka sorsat liittyvät demareihin?

Äänestä

Mitä h**vettiä tuo Huopanan Aimo listalla tekee???

Äänestä
  • Ääniharava!!!

    Äänestä

  • Huopana on hyvä ehdokas ja rehellinen

    Äänestä

Kepulainen vaalilautakunnan puheenjohtaja tekee vaalityötä oman ehdokkaansa puolesta. Laitonta ! Potkut välittömästi.

Äänestä

vai niin...
Huopana kehuskelee vaalimainoksessaan "koulutus on edelläkävijä ja uudistaja" Huopanalle tiedoksi SDP oli leikkaamassa koulutuksen rahoja kun oli hallituksessa. "SDP:n aikaisemmat opetusministerit Jukka Gustafsson ja Krista Kiuru ovat tosiasiassa ajaneet vielä suurempia leikkauksia kuin mitä tällä hallituskaudella tullaan tekemään.

– Viime kaudella tehtiin yli 800 miljoonan euron nettosäästöt koulutukseen. Tämän lisäksi demarit ajoivat 270 miljoonan euron rakenteellisia säästöjä ammatilliseen koulutukseen. "
Miten päin se SDP:n takki on Huopanalla?

Äänestä

Huopana tekee vain kuntapolitiikkaa eikä muuta ei sekoita puoletta tähän

Äänestä
  • joopa joo
    SDP oli kuitenkin leikkauksien takana. Kenen lippua kannat, sitä väriä olet. SDP:n toimet syöksevät reuna-alueiden koulut, palvelut,rapauttavat infran ja ennen kaikkea kurjistavat elämää täällä maalla. En saattaisi kannattaa tuota juppi ja tuhon kulttuuria. SDP ei tule saamaan yhtään paikkaa Vimpelissä jos äänestäjillä on vähääkään järkeä. "Koulutus on edelläkävijä ja uudistaja" voi hevon Vi..tu mitä takin kääntöä

    Äänestä

Persjytkyjen hallitustyö on osoittanut että heitä äänestänyt työväki ampuu itseään jalkaan ........leikkauksia ja kyykytystä tarjolla.....muistakaa vaaleissa.,.,.,.,.,,.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄiditLiisaSirkkaMaija kirjoitti:

Vimpelissä demarit sorsivat naisia. Muuhun johtopäätökseen ei voi tulla, kun katsoo Vimpelin demareiden ehdokkaita. Heitä on vain neljä körilästä. Miksi joukossa ei ole yhtään naista? En oikein luota, että köriläät ovat meidän asialla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu