Kokemuksia? Pitkäaikaiskäytön seuraukset? Väheneekö teho? Saako unta enää unta ilman?
Ketipinor nukahtamislääkkeenä
Unettomuus
5228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Koukkuun jäin jo 25 mg annoksella, haittavaikutuksena saamattomuus ja seksuaalinen haluttomuus.
en muista mikä oli oma aloitusannokseni, veikkaisin että 25 tai 75, ja nukuin heräämättä semmoiset 14-16h per yö, ja seuraavana päivänä koko päivän zombie olo. sain sitä ahdistukseen jota se ei todellakaan vienyt pois.
mutta kaverini joka sai sitä ahdistukseen (isommilla määrillä kuin mitä itse sain) auttoi häntä kovasti! nukkui hyvin, ahdistus helpotti, pystyi taas käymään koulussa yms!'
eli JÄLLEEN tämäkin lääke toimii yksilöllisesti.
Kerta riitti itselleni nimittäin ne kamalat sydämentykytykset eli sydän hakkasi julmetun paljon. Mieluimmin valvon kuin koen tykytyksiä uudelleen.
Toisille auttaa ja toisille ei, eikä haittavaikutuksetkaan tule muutaman kuukauden käytön jälkeen.
Itselläni ketipinor auttanut unettomuuteen viidettä vuotta. Unettomuudesta kärsinyt yhteensä 17 vuotta. Itsellenikin tuli ensimmäisellä kerralla sydämentykytystä,mutta loppui kun totuin. Ei aiheuta mulle sivuvaikutusta muuta kuin se väsymyksen,mutta sen takia se on unettomuuteen määrätty.Nukun 8-9 tuntia hyvin ja olen herättyänin pirteä. Ei olenkaan mikään zombiolo.