https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2338
Pois orjaliitosta.
Pois orjaliitosta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ylättävän vähän vielä 1074, aloite on ollut jo helmikuun alusta paikallaan.
Menkääpä kannattamaan. Ilman pyrkimystä poliitikot väittävät, ettei kukaan suomalainen ole edes halunnut irrottautua EU:sta ja eurosta.
Työpaikan hakukin pitää tehdä, vaikka ensin on mahdottomin mahdollisuus, muuten ei ole edes siinä tapauksessa valituksi, kun muita hakijoita ei ole. Pitää olla syy, hakijat.
Sakon uhalla pöh. Tommosta allekirjota…
Stubb? Pitääkö kapinointi tulla sanomaan?
Sipilän sihteeri on samanlainen suun soittaja myös. Ei se toisten ajatuksia voi tajuta, mutta ei pitäisi sille kuulua, jos on eri mieltä.
Älä nyt hikeenny...äänestyksellä pärjää.:)
Pitää ymmärtää, ettei aloite etene tämän hallituksen aikana, vaikka saisi kuinka paljon ääniä. Joten on aivan turha allekirjoittaa nyt. Pitää odottaa sellaista mahdollisuutta, että sen käsittely ehtii etenemään, ja jos vielä joku varmasti lupaa sen etenemisen.
En alle kirjoita.
ihan turhaa, Suomi ei meinaa edes harkita EU eroa ainakaan tällä hallituskaudella.
Eduskunta ja hallitus on näin kertonut monta kertaa. Yksikään puolue ei aja asiaa
Joten ihan turhaa ajan haaskausta, ei mitään merkitystä
En kirjoita
Elintasomme ei koskaan voi nousta ,kun euroopan asukasmäärä on niin suuri ja asiat vinksin vonksin.Sotilasliitto on hyvä asia ,mutta rahan sitominen ja tienaaminen eurooppalaiseen tasoon vie meidät köyhyyteen.Venäjästä näemme ,että ovat valovuoden Suomea jäljessä ,vaikka kansa on suuri.Älykkyydellä pärjäämme ja sillä että
potkimme ahneet teollisuusjohtajat pois viroistaan ja valitsemme vanhanajan vastuulliset teollisuusjohtajat tekemään töitä kansamme eteen.