Laskekaa kaikki antivaparien aloittamat pyllyketjut ja verratkaa summaa vaparien aloittamiin pyllyketjuihin. Tämä todistaa aukottomasti sen, että antivaparit rakastavat pyllystä puhumista. Kaikista piirroskuvista he kiinnittävät automaattisesti huomionsa pyllyihin, eivätkä näe mitään muuta. Jos he istuisivat eduskuntasalin yleisölehterillä, he tuijottaisivat herkeämättä patsaiden pyllyjä ja kansanedustajiemme viisaat puheet jäisivät heiltä vallan kuulematta.
Antivaparien pyllymania on parasta sivuuttaa hymähtäen ja keskittyä asiaketjuihin.
Antivaparien pyllymania on parasta sivuuttaa hymähtäen ja keskittyä asiaketjuihin.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ajattelit sitten taas yleistää ihan surutta. Tämän vuoksi on nyt pakko kateslle tuossa sivun oikeassa reunassa mainoksia joissa esiintyy pylly. Kiitos kauheesti. Ei mee sunkaan aikas hukkaan, tapu tapu.
Haistan kaksoisstandardin. Jos antivaparista sanoo jotain kuvailevaa, se on kauheaa yleistämistä. Jos sen sijaan vaparista sanoo samaa, niin se on hyvä havainto.