Asemoisi ja selkeyttäisi myös Suomen asemaa kahden suuren Naton ja Venäjän välissä.Kun Putin on ilmoittanut että Nato on uhka,niin miksi Suomi lietsoo agressiota pitämällä USAN ja Naton kanssa harjoituksia maaperällämme.Trump kyllä ymmärtää tämän ja voi olla että vie sotajoukkonsa aikanaan pois Baltiasta ja Suomesta.Suomen itsetuhoiset RKP ja Kokoomus tietenkin repii pelihousut tästä mutta Suomella ei ole varaa enää tappio sotiin kuten 40-luvulla.Nyt on eri aseet kyseessä.
Putinin ja Trumpin tapaaminen
feelgone
11118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Vapaiden kansojen puolustus ei pidä rajaa auki kansojen murhaaja teurastaja
Lenin Putin Stalin rikos ihmisyyttä kohtaan russia kohdalla. Rajan oltava kiinni.
Kansojen sarjamurhaaja teurastaja Putin on vastenmielinen vapaille kansoille.
Vapaiden kansojen puolustus ei pidä rajaa auki ! Suomen puolustus on Nato.
On täysin meidän oma asia kuulua viisaiden kansojen Natoon.
Donald Trump on maailman paras ihminen. Jumala Miekka ja
Nato. Ihmisoikeudet ja demokratia on äärettömän tärkeä asia.
Saksa nousee jälleen. Maailma piirittää saatanan valtakuntaa.
Maailma nousee yhdessä. Putin täytyy surmata ja lopettaa rus.
Vapaiden kansojen puolustus ei pidä rajaa auki.
RAJA KIINNI NISKALAUKAUKSEEN PERKELEEN RUSSIA!
Ymmärtää kuulua vapaiden kansojen Natoon.
Älä kumarra saatanan valtakuntaa rikosta rus.
Viisaus on kuulu ihmisoikeuksiin omat Natoon.
Suurin häpeä on jutella kansojen sarjamurhaaja teurastaja putinin kanssa,
Venäjä tappaa tälläkin hetkellä sen eurooppalaisen maan asukkaita, joka ei ole Naton jäsen. Nato on turva ja puolustusliitto. Venäjä sotii naapurimaitaan vastaan nytkin ja Suomikin on Venäjän naapurimaa.
Miten Niinistö suhtautuu siihen että Trumpetti tietää miten Niinistö morkkasi tätä tämän kampanjoinnissa
Aiheesta lisää http://www.facebook.com/todellisuus
Trolli tietää! Sehän se on Venäjän tavoite, luoda epäsopua joka suuntaan ja pyrkiä ryöstämään siinä sivussa niin paljon kuin mahdollista. Ei ole roistojen touhuihin luottamista.
Saadaan taas seurata marssijoiden sekopäistä säntäilyä, kun pitäisi samaan aikaan olla marssimassa molempia vastaan.
Mielipidemuokkauslehdistö joutuu painamaan ylitöitä haukuessaan molempia.
Mistähän kumpaakaan voisi oikeastaan kehuakaan? Molemmat vaikuttavat narsistisilta psykopaateilta. Ja kuten aina, heidän seurassaan alkaa tapahtua ikäviä asioita.