Ruots.6.5% palkankorotus, Suomalaisille alennus

Keskusta, Kokoomus, EK ja pieninpänä persut haluavat laskea palkkoja, koska suomalainen tienaa liikaa. Ruotsissa ymmärretään sentään että palkkoja nostamalla päästään lamasta:


Palkkamaltti Ruotsin tapaan: 6,5 prosentin korotus kolmessa vuodessa
Teollisuuden aikaansaama sopimus paaluttaa palkankorotuksia muillekin aloille.

http://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005150959.html
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mistä ihmeestä kumpuaa pertossuomalaisten viha tavallista rehellistä,ahkeraa suomalaista palkansaajaa kohtaan ?onko se isäntä puolueen kokoomuksen käskyttämää vai mistä tämä jopa työttömien nöyryytys ministeri Lindströmin puolelta johtuu? Sen vielä jotenkin tajuaa kun kokoomus,maalaisliitto ja EK haluaa työttömät mieluiten orjiksi,mutta kuka sitten elättää maanviljelijät,kuka ostaa yrittäjien tuotteita ja palveluja jos ei ole rahaa kuin 100 000 rikkaalla? Ei taida petosuomalaisetkaan ajatella tarkemmin kohdettaan tarkasti joiden elämistä haluaa hankaloittaa ja heikentää? Kokoomus lemppaa puudelinsa hyvin nopeasti kun se ei ole enää tarpeellinen ja sitten on petossuomalaisten mäki laskettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


erdfjh kirjoitti:

Keskusta, Kokoomus, EK ja pieninpänä persut haluavat laskea palkkoja, koska suomalainen tienaa liikaa. Ruotsissa ymmärretään sentään että palkkoja nostamalla päästään lamasta:


Palkkamaltti Ruotsin tapaan: 6,5 prosentin korotus kolmessa vuodessa
Teollisuuden aikaansaama sopimus paaluttaa palkankorotuksia muillekin aloille.

http://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005150959.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu