Kehuin KELAA, systeemi bannasi

Kehuin vartti sitten Kansaneläkelaitosta ja sen hyviä palveluita. Suomi-24 oli sitä mieltä että tämä on sääntöjen vastaista toimintaa ja deletoi heti viestin.

Palveluita tarjotaan Kelassa peräti 12 kielellä. Yhteisiä eläkerahojamme ne ovat. Ei tällaisen hyvän tiedon kertomisen pitäisi rikkoa mitään säöäntöjä.
5111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sitä on liikkeellä. Kela on hyvä firma kumminkin, vakavarainen ja menestyvä.

Äänestä

Persian, arabian ja Farsin kielet ovat suuria markkina-alueita.
(http://www.infopankki.fi/)
中文
فارسی
العربية
Noille kielialueille kannattaa suunnata Kelatuotteiden markkinointia jatkossakin.

Äänestä

Kolme kaveria tapasi sharian lain alaisessa halosniassa

miksi sinä olet täällä, minä vastustin kelaa
entä sinä
minä kannatin kelaa
entä miksi sinä olet täällä

minä olen kala

nyt mäen muista kuinka se vitse meni tais mennä tää pielen

Äänestä

Vuonna+2016+Kelan+runsaista+sosiaalipalveluista+kertovalla+infopankki.fi+sivustolla+oli+jo+1.453.700+kävijää.+Markkinoinnin+ansiosta+tieto+näistä+palveluista+on+saatu+lopultakin+leviämään+maailmalle.+Infopankki.fi+sivuston+sosiaalipalveluiden+kävijäjakaumat+ovat+tällaiset:-Suomen+alueelta+tulevat+sivustolla+kävijät:+49%-Muista+maista+tulevat+sivustolla+kävijät:+51%En+voi+laittaa+suoraa+linkkiä+sivulle,+koska+systeemmi+bannaa+kaikki+linkitykset.Mutta+tilanne+on+se,+että+KELA:n+vientiponnistelujen+ansiosta+sen+tuotteita+kysytään+ja+tiedustellaan+jo+enemmän+ulkomailta+(51%)+kuin+Suomesta+käsin.+Jossain+vaiheessa+voi+tulla+ajankohtaiseksi+siirtää+KELA:n+pääkonttori+pois+Suomesta.+Pääkonttori+on+syytä+olla+lähellä+KELA:n+keskeisimpiä+asiakasmarkkinoita.+Tämä+alue+sijaitsee+noin+2.500+km+etelään+ja+500+km+itään+Suomen+konttorin+nykypaikalta.

Äänestä

Palstalla on jakomielitautinen sensuuri, ei mulla nyt muuta !


Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hyvä-kokemus kirjoitti:

Kehuin vartti sitten Kansaneläkelaitosta ja sen hyviä palveluita. Suomi-24 oli sitä mieltä että tämä on sääntöjen vastaista toimintaa ja deletoi heti viestin.

Palveluita tarjotaan Kelassa peräti 12 kielellä. Yhteisiä eläkerahojamme ne ovat. Ei tällaisen hyvän tiedon kertomisen pitäisi rikkoa mitään säöäntöjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu