Tarvitaanko suurmoskeijaa?

9

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8494949

      Mitään hyvää suurmoskeijasta ei seuraa. Uskontoaan nuo pystyvät kyllä harrastamaan pienemmissäkin porukoissa. Suurmoskeija palvelee vain poliittista islamia ja on osoitus islamin ylivallasta maassa. Vihapuhujat saarnaavat ja pian alkavat täälläkin pommit paukkumaan. Moskeijoiden lähi-ympäristöt käyvät turvattomaksi ei-muslimeille.

    • Alla_huAk_Bar

      Ensin rakennettava suurkirkko Saudiarabiaan, sitten vasta jotain moskeijoota.
      Niitä moskeijoota on valmiina monessa paikkaa, joten tosiuskovaiset sinne siis.

    • RiittikkoPiluu

      Sen sais ny kätevästi tuohon Seinäjoen keskustaan. Parkkihalli alle ja suurmoskeija päälle. Suomi olisi Euroopan rikkain maa ja ketään ei lennätetä kotiin.

      Poliitikot huutaa hurraata ku on isoo monttu mihin voi kaataa rahat ja vanhukset makaa edelleen paskat alla...

    • Ei taida seinäjokisten mielipide paljoa painaa.

      • HetiMoskeijaMeille

        Se pitää saada heti tänne Seinäjoelle. Näytetään kerraki että me ollaan edelläkävijöitä. Rakennetaan heti kättelys sellanen kapasiteetiltaan 20000 henkilöä vetävä, jos sattuu paikallisiakin uskontoon kääntymään niin ei heti lopu tila kesken.


    • sdöä

      lentokentän laitaan niin on helppo tulla lentäen.

    • VonBasket

      Miksi rakentaa vain yksi? Sehän ei riitä alkuunkaan.
      Ehdotankin, että moskeija rakennetaan jokaiseen pitäjään, näin ollen saataisiin riittävästi moniosaajia helpottamaan työvoimapulaa.
      Kun moniosaajilla olisi ikioma hiljentymispaikka, ja paikka jossa voivat harjoittaa omaa uskontoaan, vaalien sen arvoja, tämä saisi moniosaajat levittäytymään sopivasti ympäri maatamme ja hakeutumaan töihin joissa tarvitaan osaamista.

      Seinäjoellakin on nyt valtava rakentamisbuumi meneillään, siihen olisi helppo ympätä vielä yksi moskeija, ehkä sen voisi rakentaa "suunnitellun" lakeuden ankkurin maille. Ankkuriahan ei todennäköisesti tule mutta moskeijan saisi siihen nopeallakin aikataululla. Piristäisi kummasti kaupunkia, vielä kun rukouskutsu raikaisi tasaisin väliajoin.

      • ilmasillat-mailmalle

        Lantoossa viisisataa kirkoa muutetaan nyt moskeijoiksi -entisten lisäksi, jotta kun seinäjoki rynnii joka suhteissa, eikös tuo lakeuden risti muuttuisi äkäseen moskeijaksi, olisi tuota seinäjoen tyyliäkin touhussa -kaikki yhteen ympyrrään sopivasti -tulis tuolle L- kentälekkin sitä hurjaa käyttöä -kun ympäri mailmaan koneet jylläisi kohta sinne -menis ja tulis.


    • palaa.paremmin

      Tottakai ja suomalaisesta rutikuivasta hirrestä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      95
      1503
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1043
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      399
      905
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      163
      880
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      737
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      56
      733
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      678
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      645
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      641
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      632
    Aihe