JOKO RAUTATIEASEMAN LEIRI PURETTU ?

Että ihan vaan kun ollaan lomareissulle tulossa, olisi hyvä tietää ONKO JO HELSINKI SAANUT JÄRJESTYSLAIN PERUSTEELLA HOMMAT KUNTOON ????
13250
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Pitäis sunnuntaina lentää Helsingin kautta ulkomaille. Onko lentoasema turvallinen? Pääseekö sinne vaikka pomminheittäjä plakaatiensa kanssa?

1Äänestä
  • Ihan syystä voi esitää kysymyksen onko sallittua pitää mielenosoituksia rautatieasemilla tai lentokentillä häiritsemässä niitä käyttäviä ihmisiä ? ? ?
    Että silleen.

    1Äänestä

Ei ole, siellä ne suomi-ensin vajakit on vieläkin torin laidalla.

1Äänestä
  • Joo, onneksi saamme Annista pormestarin, sen jälkeen mamujen leiri voidaan julistaa kulttuurihistorialliseksi suojelukohteeksi.
    Museovirasto valvoo, että teltan nyörit ja kangas pysyy samana materiaalina.

    Äänestä

Ei mitään menemistä lentokentälle eikä rautatieasemalle. Molemmat paikat on varattu "päivystäville dosenteille ja sielunpaimenille"
Dosentit saattavat olla mölyisiä mutta sielunpaimenia ei tarvitse olla kuin yksi niin ääntä riittää.

1Äänestä

On kai siellä se laittomien maahantulijoiden leiri?
Se jonka Turvapaikanhakijoiden Tuki ry:n puheenjohtaja Sanna Valtonen kertoi A-studiossa - ihan kysymätttä - olevan turvapaikanhakijoiden itse organisoima.
He kun vastustavat Suomen viranomaisten suorittamia laittomia pakkopalautuksia pysyvänluontoisella mielenosoitustelttailulla.

1Äänestä
  • "Suomen viranomaisten suorittamia laittomia pakkopalautuksia"

    ?

    Miten nuo laittomien karvaperskultamunamaahantunkeutujien palautukset ovat muka laittomia..?

    Vastaukseksi ei todellakaan riitä se, että kun YK sitä ja YK tätä...

    1Äänestä

Tätähän ääri-suvakit haluavat .... heistä moni taitaa olla ÄÄRISOSIALISTEJA ... ja heillehän käy vaikka mitä protesti .... ja missä ja kenen kanssa !!

Ei muuta kuin äärisuvakit tarkkailuun ... heitä on !!!

1Äänestä

Paska haisee siellä edelleen

1Äänestä

Annetaanko Suomessa todella jo mielenosoittajien tehdä mitä he haluavat ???

JOS HOMMA MENEE NÄIN PITKÄLLE ..... ON HOMMAT JA HANSKAT HUKASSA !!!

MIKSEI HALLITUKSESSA TAI EDUSKUNNASSA KUKAAN PUUTU TÄHÄN ?????

- jos suomalaiset olisivat tuossa leirissä viikkokausia .... HEIDÄT HÄÄDETTÄISIIN MUUALLE !!!

1Äänestä
  • Menisit töihin luuseri. Voisi auttaa kurjuuteesi.

    Äänestä

Mutta onko helsinki-Vantaalta sunnuntaina lähdössä palautettavia? Se tietäis rähinöintiä. Onko turvallista matkalaisen mennä sinne junalla Tikkurilasta.

1Äänestä

Leirien lisäki on viime pävinä näkynyt myös suvakkien räyhä jengejä rihumassa helsingissä näyttää myös siltä että nähin ei olla edes puutumassa risikko esitti toiveen että eivät riehuisi siis toivo lijalla menään helsgissä kohti kasvavia ogelmia sopiikin hyvin riskon toivo lija kun pappi toiviainen sillä kiihottaa kansaa rikkomuksiin.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


fafaaff kirjoitti:

Että ihan vaan kun ollaan lomareissulle tulossa, olisi hyvä tietää ONKO JO HELSINKI SAANUT JÄRJESTYSLAIN PERUSTEELLA HOMMAT KUNTOON ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu