Köyhän viikonlopun juomat

Koppa karjalaa ja pizzaa
21345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Juu olutta kans on.

Äänestä
  • Kertoo sentään tilanteestaan toisin kuin sinä, roikut toisten aloituksien perässä spämmäten tuota mielisairasvajakki. Hanki itsellesi elämä.

    Äänestä

  • No onko aamulääkkeetkin vielä ottamatta?

    Äänestä

Tänään haettu 1,5l kevytsiideriä riittää maanantaihin saakka. Tiistaina noudettava uutta.

Äänestä

Mä juon purovettä, vituttaako.

Äänestä

LAPS OLEN KÖYHÄN KAUNIIN KARJALAN, NYT VAIKKA VIERAHISSA VAELLAN...

Äänestä

Tuohan se sitten halpaa on, ei ihme, että olet köyhä.

Äänestä
  • Ei muuta kun simaa tekemään ja reippasti hiivaa siitä se olut tullooo

    Äänestä

Maitoa joisin jos voisi. Joskus on allergiasta myös hyötyä. Maito maksasi 6 dl 0,54 € mutta kalkkitablettina maksaa 0.13 €/vrk. Säästän siis maatalouden harmiksi 0,41 €/vrk. vuodessa siitä kertyy 149,65 € kalkki tableteissa on myös D-vit. Tuolla summalla ostankin sitten tiiviste mehuja ilman sokeria.

Äänestä

Ostin karjalaa 100 packin. Siitä riittää vähäksi aikaa olutta. Olut on hyvää, kesä tulee ja makoilua.

Äänestä

Kuuppa kurjalaa ja ite tehty pizza. kurjalan sijasta pirkkaolutta. Kohta haen lisää.

Äänestä
  • Olusia kans kuvioissa ja 9 kieppeillä saunaan ni pesee siinä samalla isokokoisen siittimen.

    Äänestä

  • olusiakanssss kirjoitti:

    Olusia kans kuvioissa ja 9 kieppeillä saunaan ni pesee siinä samalla isokokoisen siittimen.

    Pyhä jysäys voiko "senkin" pestä? Olutta edelleen. maksa ja haima tykkää. Pirkkaolut on kyllä lompakolle ystävällinen.

    Äänestä

Hyvää ruokaa suukkiin ja olusia korkeintaan 2.
Sitten seuraamaan ihmisten hölmöilyjä tällä planeetalla ja virkeänä aamulla ylös.

Äänestä

Mitä puuhaat virkeänä pyhäaamuna, itse kuuntelen radioo.

Äänestä
  • Kuuleppa, huomenna on äänestyspäivä. Virkeänä ja reippaana ylös heti aamusta ja ulos äänestämään kokoomusta. Kaupan kautta kotiin, josta paketti pirkka-olutta. Sitten loppupäivä vaalien seurantaa ja pirkan sihauttelua. Ei näin työttömänä haittaa vaikka sunnuntaina sihauttelis vähän reippaamminkin.

    Äänestä

  • Aikas rytmit on joillakin kun herää ns pirteänä pyhäaamuna mutta entäs maanantaina kun pitäs töihin lähteä niin maataan perse homeessa.

    Äänestä

  • Järjestä sinä se työ niin menen. Muuten lopeta paska jauhamises näillä paska palstoilla.

    Äänestä

Äänestin ennakkoon ja vasemmistoa heh heh köyhyyspalstalla äänestetään kokoomusta voi viude.

Äänestä

Tää pitää nähdä ku alottaja juo pizzaa.

Äänestä

Pitää polkaista prismaan koska k marketissa kalja maksaa 1,44 töllki ja prismassa vain 0.88 euroa. K market on 50 metrin päässä ja prisma 3 km päässä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


köyhäjuoppo kirjoitti:

Koppa karjalaa ja pizzaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu