Pakolaisella ja pakolaisella on ero

Tietyt liberaalit vaan eivät tajua tätä.

Siksi ääriliberaalisuus on naivia ja vaarallista.

Hyvä esimerkki tästä on vihreitten Niinistö ja tämä surullisen kuuluisa riehuva naispappi.

Todellisia pakolaisia on autettava mutta feikit on palautettava HETI.
17171
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

"Siksi ääriliberaalisuus on naivia ja vaarallista."

Kaikki ääriajattelu on naivia ja vaarallista.

Äänestä
  • Ei vihreitten Niinistö eikä pappi-Toiviainen ole kuitenkaan ääripäihin kuuluvia. Joku roti pitää olla luokittelussakin. Ei pieni kiivaus oman asian ajamisessa täytä kriteeriä ääripäästä.

    Äänestä

  • Millainen se on joka kannattaa äärimmäistä vapautta?

    Äänestä

  • raunielisa kirjoitti:

    Millainen se on joka kannattaa äärimmäistä vapautta?

    Vihervasuri.

    Äänestä

Rasisteillahan tuo ero on tähän asti kadoksissa ollut. Ihmisoikeuksien puolustaminen ei ole ääriliberaalisuutta. Se on aitoa suomalaisuutta.

Äänestä
  • Ole mitään oikeuksia, ihmisoikeudet ovat vain joskus vallassa olleiden poliitikkojen aivopieruja ei sen kummempia

    Äänestä

  • Muslimimamusaastoilla on siis oikeus rötöstelyä, räjäytelllä, raiskata ja tehdä terrori-iskuja. Mitkä tämän paskasakin velvollisuudet ovat?

    Äänestä

  • Kyllä, tutkimuksen mukaan oikeudenmukaisuus on vahva suomalainen arvo.

    Äänestä

  • raunielisa kirjoitti:

    Kyllä, tutkimuksen mukaan oikeudenmukaisuus on vahva suomalainen arvo.

    Ei mene enää kauaa kun teikäläiset sen olette kokonaan romuttaneet.

    Äänestä

  • MuslimimatutSaastaa kirjoitti:

    Muslimimamusaastoilla on siis oikeus rötöstelyä, räjäytelllä, raiskata ja tehdä terrori-iskuja. Mitkä tämän paskasakin velvollisuudet ovat?

    Sinäkö heille nuo oikeudet annat? Yksikään ihmisoikeuksien pulustaja ei anna.

    Äänestä

Islamimaissa ei ole rasisteja, natseja, Odineita, vastarintalikkettä eikä vihakirjoituksia, ko.maissa harjoitetaan rauhanuskontoa islamia, kaikki muslimit on syytä pakkopalauttaa kyseisiin turvallisiin maihin.
Länsimaat ovat liian vaarallisia muslimeille.

Äänestä
  • Vähän huono vitsi. Luin tuossa oikein hyvä määritelmän joidenkin "maaham muuto" kriittisyydestä. Heidän mielestään Afganistin sekä Irak ovat oikein turvallisia paikkoja, mutta Mälmö ja Itäkeskus eivät.

    Äänestä

Pakolainen on pakolainen kun hänelle on annettu sellainen status jonkin valtion päättämänä.

Äänestä

  • Pakolainen ei ole enää pakolainen sen jälkeen kun tulee ensimmäiseen turvalliseen maahan. Sen jälkeen alkaa sosiaalishoppailu.

    1Äänestä

  • Oikea ja hädästä tuleva pakolainen ei ota älypuhelimella selfie kuvia itsestä ja laita nettiin,,ei mulla muuta

    1Äänestä

Ja tarjoathan samantien sen taianomaisen menetelmän jolla todellinen pakolainen ja kiiluvasilmäinen elintasopakolainen erotetaan heti rajalla toisistaan? Olisiko joku vekotin, joka sanoo "ping" kun paha muslimi tulee kohdalle? Vai olisiko palstan paremmin tietävät räyhikset, jotka voisivat Pyhän Hengen avulla heti päälle nähdä, että sopeutuuko eli kääntyy fundamentalismista toiseen vai onko partalapsi kohta kellarissa pommia suunnittelemassa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tulkaajärkiinne kirjoitti:

Tietyt liberaalit vaan eivät tajua tätä.

Siksi ääriliberaalisuus on naivia ja vaarallista.

Hyvä esimerkki tästä on vihreitten Niinistö ja tämä surullisen kuuluisa riehuva naispappi.

Todellisia pakolaisia on autettava mutta feikit on palautettava HETI.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu