Näyttelijöiden ryysyt

Kuka valitsee näyttelijöiden vaatteet? Mua ainakin ahdistais pitää tuommosta päiväpeittoa kaulassani, mikä yhellä akalla on.
11425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ja se turpaani monikan päässä? Kuin intialainen käärmeenlumoaja, mutta vain väärässä maassa.

1Äänestä
  • Minusta se on mummoasuste. Muistan kun vanhat naiset pitivät samanlaista tekelettä (sekä etu- että takaperin) päässään 50- ja 60-luvulla ainakin maaseudulla. Naurattaa aina kun Monica kulkee se päässään muuten niin tyylikkäänä!

    Äänestä

Tulipa mieleen, että: Juska Reiman esitti Miska Koistista, Miska Toiviainen Mika Pajua, Mika Kurvinen Teemu Korhosta, Teemu Lehtilä Aaro Vallannetta.
Naisten puolella: JSusanna Indren Jaana Korhosta, Jaana Saarinen Maarit Salinia, Maarit Poussa Jutta Korhosta, Jutta Lehtinen Katri Sievistä.
Marko Reinola Jarkko Peltosta, Jarkko Nyman Sebastian Vuorelaa
Hemmo Karja Janne Haukkalaa, Janne Saarinen Anton Heleniusta
IrinaVartia Monica Mustavaaraa, Monica Lindeman Linda Eerikäistä
Teijo Eloranta Esko Heikkisenä, Esko Kovero Ismo Laitelana, Ismo Kallio Erik Ekholmina
Tommi Taurula Kari Taalasmaana, Kari Mattila Tapani Pajuna

Äänestä
  • Kyllä se Linda on. Hampaat on samanlaiset.

    Äänestä

  • Jos en tietäs että sillon tekonokka niin veikkaisin Riku niemistä.mutta eritote poskisata ja leukasta tunsin Lintaksi

    Äänestä

  • JuuNiinOn kirjoitti:

    Kyllä se Linda on. Hampaat on samanlaiset.

    Ulla pieree ja huutaa.

    Äänestä

Häh? Siis tuleeks Riku Nieminen salkkareihin? Koska?

Äänestä

Se Camillan kauhee pallonmuotonen hattu pistää kans aina silmään.

Äänestä
  • Pallonmuotoisilla tuotteilla on harvemmin pistokykyä. Jos hevosnaama-Camillalla ois vaikka jäätyny tonttulakki, Klukskluks-klaanin valkone piikkipipo tahikka kyöpelinvuorimuorin tuutti peäsä niin sillon se voisikin pistää silmään ihan kirjaimellisesti

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fadfsafaffas kirjoitti:

Kuka valitsee näyttelijöiden vaatteet? Mua ainakin ahdistais pitää tuommosta päiväpeittoa kaulassani, mikä yhellä akalla on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu