Kaikki samat tai jopa paremmat oikeudet etuisuuksiin kuin Suomen kansalaisille, ei kuitenkaan mitään velvollisuuksia.
SDP tai Vasemmistoliitto parhaat Matuille
mokukuseko
896
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kokoomus, kepu japersut ajavat vain maanomistajien ja osakkeenomistajien etuja. Myös vihreät, kristilliset ja rkp porvarillisia puolueita.
Ja hyvä niin. Maanonistajat ja osakkeenomistajat sekä isontalon isännät pitävät tätä maata pystyssä.
Linkki tietoos, muutoin huuhaata.
Vasemmistoliitolle, demareille, vihreille tärkeintä on matujen hyvinvointi tässä maassa, paskat kantaväestöstä heistä kannata välittää, pääasia että matuilla menee mukavasti, myös paperittomat saa jäädä tänne makoilleen, eikä pakkopalautuksia saa missään nimessä laittaa käytäntöön,, kaikki matut saa jäädä tänne heidän mielestä loisiin,, tämä kyllä tuli selväksi kun kierteli vaaliteltoilla keskustelemassa asiasta,,,
Sipilän hallitus päästi kesällä 2015 suomeen 36 000 paperitonta matua ja on käyttänyt matujen hyysäämiseen noin 3 miljardia euroa kaikkine kustannuksineen eikä suostu palauttamaan edes jo kaksi kertaa kileteisen turvapaikkapäätöksen saaneita kotimaihinsa vaan matuja oleskelee luvattomasti "maanalla" Suomessa ja Helsingin Rautatientorilla on laitoomien matujen leiri ollut jo kuukausia.
Johan noilla matiaisilla on paremmat edut kuin suomalaisilla. Asunnot ja kelan kultakortti. . Eikä tarvi pelätä töihin joutumista!
Sipilän hallitus päästi Suomeen 36 000 matua ja on paaponut matuja jo ainakin 3 miljardilla eurolla kaikkine kustannuksineen mitä matuista on koitunut kesästä 2015 lähtien.
hyvä niin keskustan isontalon isännät tarvitsevat renkejä pelloille.