Annan ääneni tänään fiksulle vasemmistolaiselle ehdokkaalle. Ehdokas tekee työtä työllisyyden, lapsiperheiden etujen ja hyvinvointikaupungin puolesta sekä vastustaa persussuomalaisten häikäilemätöntä rasismia ja ihmisvihaa. Ääni vasemmalle on kannanottoni inhimillisyyden, pehmeiden arvojen ja tasa-arvon puolesta ja samalla ärsytän tietoisesti isänmaallisia kieltämällä kaiken tukeni heiltä. Yksikään persu tai sinivalkoinen ei saa ääntäni tänään, eikä tule saamaan eduskuntavaaleissakaan!
Isänmaalliset, olette epäonnistuneet ajamaan suomalaisten etuja! Olette vain onnistuneet jakamaan kansan rasisti natseihin ja suvakkeihin ja aiheuttaneet sillä tavoin ennennäkemätöntä yhteiskunnallista tuhoa. Nyt maksatte hinnan siitä vasemmiston ja SDP:n vaalivoittona!
Isänmaalliset, olette epäonnistuneet ajamaan suomalaisten etuja! Olette vain onnistuneet jakamaan kansan rasisti natseihin ja suvakkeihin ja aiheuttaneet sillä tavoin ennennäkemätöntä yhteiskunnallista tuhoa. Nyt maksatte hinnan siitä vasemmiston ja SDP:n vaalivoittona!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Minä annoin ääneni viisaalle yrittäjälle keskusta puolueesta.
Annoit äänesi isoille talousrikollisille, veroparatiisiporvareille ja äärioikeistosairaudelle - vahinko itsellesi ja muille ihmisille.
Teollisuusyrittäjät ja Maatalousyrittäjät tuovat elinvoimaa kuntiin ja suomeen. FAKTA. Ylenpalttisella sosialismilla ei tuoda mitään muuta kuin kurjuutta!
Vastikkeettomien yritys- ja maataloustukien jakaminen, suoraan veroparatiiseihin, lisää suurtyöttömyyttä, kurjistamista ja köyhyyttä.
Minäkin kävin jo äänestämässä Suomen Vasemmistoa - Paras puolue Suomessa.
http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3698765-kuntavaalit-on-hauska-asia
Nyt on mahdollisuus, puolustaa itseä ja toisia ihmisiä - Tee se nyt. Älä mieti enää. Mene äänestämään, älä anna kenenkään vaikuttaa äänestämiseesi, se on sinun ihmisoikeutesi.
Minä annan ääneni puolueelle, joka ei siedä syrjintää.
Siis persut ovat ainoa vaihtoehto.
Annat siis äänesi väkivaltaisille veroparatiisiporvareille - säälin sinua.
Annan ääneni tasa-arvolle.
Rasismikortilla PetosjytkyKokKepujen EK-vetoinen äärioikeistohallitus, on MONINKERTAISTAMASSA MAAHANMUUTTOA, halpatyövoiman tuonnin ja ilmaisen suomalaisen orjatyövoiman tavoitteella.
http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3698765-kuntavaalit-on-hauska-asia
Suomen Vasemmistoliitto, puolustaa jokaista pieni- ja keskituloista suomalaista.
Vasemmisto haluaa islaminuskoisten täyttävän maan ja meistä kaikista sitä kautta pakkomuslimeja. Suomalaisia tulisi päinvastoin suojella maailman haitoilta, kuin antaa niitä aiheuttavien ihmisten vyöryä maahamme.
Vasemmisto on epäisänmaallinen ja Suomelle erittäin haitallista maahanmuuttoa kannattava puolue. Koskaan he eivät kerro mitä siitä seuraa ja miksi he kannattavat sellaista, vaikka kaikki ymmärtävät Suomen pilaantuvan kehitysmaamuslimien maahanmuuton seurauksena.
Mieti vielä hyvä ihminen sentään!!!
En todellakaan mieti! Kostan isänmaallisille sen, että te kusipäät olette potkineet ihmisen katuun kuoliaaksi natsistisin perustein ja olette heitelleet SPR:n vapaaehtoisia auttajia polttopulloilla sekä öyhättäneet vihapuheita somen ja netin täyteen jo kahden vuoden ajan. Tänään te kärsitte hinnan vaalitappiona ja se on teille isänmaallisille oikein sovelias RANGAISTUS!
Soinikin kehottaa Iltalehdessä suomalaisia pelossaan turvautumaan demokratiaan, ja kaikkihan tietää, vain vasemmalle äänestämällä sosiaalidemokratia voi toteutua ja estää fasismin kasvun. Soini myös sanoo ettei nykyisessä tilanteessa sulkeutuminen ole mikään vaihtoehto, ja siinä on vankka ja tyly viesti kaikille maamme rajat kiinni öyhöttäjille.
Vasurit ja vihreät ovat pahimpia ääriainesten hyysääjiä. Tyypillisiä aivottomia kommunisteja.
vain annettu ääni lasketaan ja vaikuttaa
Aion vaikuttaa jatkossa vain annettua ääntä enemmän. Liityn itse Vasemmistoliittoon jäseneksi vaikuttamaan ja tekemään päätöksiä. On aika ryhtyä toimimaan isänmaallisia vastaan ja tuhota heidän rasistiset sinivalkoiset unelmansa. Koston aika!
Äänestin Natovastaista puoluetta.
Voi ei.. Se on taruolento, ihan kuin yksisarvinen.. Fiksu vasemmistolainen.. Hih..