Både Biaudet och Månsson (SFP )behåller sina

platser i Helsingfors fullmäktige.Ja, Donner också.
19226
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Också Markus Rantala och Silja Borgarsdottir - Sandelin.

1Äänestä
  • Yle:+Koko+maa+-+Kuntavaalit+2017+-+Vaalien+tulospalveluhttps://vaalit.yle.fi/Översätt+den+här+sidanValittiinko+ehdokkaasi+valtuustoon?+Tarkastele+vaalitulosta+kunnittain,+kunnan+äänestysalueittain,+koko+maan+tasolla+tai+puolueittain.RKP+jäi+alle+5%+että+sillee.

    Äänestä

Just så, nu får fennorna hetsa upp sig igen, hur de ska hitta på mest svartmålande text.Både Månsson och Biaudet är så "populära " bland dem.

1Äänestä
  • Det är ju viktigast för fennorna att ha lämpliga "offer ".

    1Äänestä

När tänker Donner riktigt pensionera sig ?

1Äänestä

Pöntön vaalimainokset höplään maksoivat varmasti puolimiljoonaa, kaiketi sfp ne maksoi taskustaan. Oodi moonsson sai jupakan kirjaston nimestä. Nyt kelpaa snapseja ottaa.

1Äänestä
  • Det skålar vi på !

    1Äänestä

Intressant att Vapaavuori vinner så stort över Sinnemäki, moskebyggare förlorade. Röstarna vill säga nånting där kanske.

1Äänestä
  • Vapaavuori har stöd från alla partier tror jag.

    1Äänestä

  • minåsikt kirjoitti:

    Vapaavuori har stöd från alla partier tror jag.

    Jag tror också det. Sinnemäki är i min mening lite för rund i sin meningar, talar mycket, men säger inte egentligen nånting i klarspråk. Nå, hon är poet...

    1Äänestä

Ingenting ändrarar, samma röstare och samma representanter år efter år!
Kanske när Donner fyller 100 nästa år och Biaudet 70 dom pansionerar.

Äänestä
  • "Wiimeiset Volksturm- joukot suomalaisia vastaan menossa??????"

    Äänestä

Fint att Biaudet blev omvald.

1Äänestä

Donner fick över 900 röster .

1Äänestä
  • -Donner fick över 900 röster .

    Hienåa että ei åle tuåta ikärasismia:-)

    Äänestä

  • svekoargumentti kirjoitti:

    -Donner fick över 900 röster .

    Hienåa että ei åle tuåta ikärasismia:-)

    Men Tala ville dom inte ha i fullmäktige.

    1Äänestä

  • ocksågammalgubbe kirjoitti:

    Men Tala ville dom inte ha i fullmäktige.

    Hedersbevisning av människor att Donner fick så många röster.

    1Äänestä

  • folkgillarhonom kirjoitti:

    Hedersbevisning av människor att Donner fick så många röster.

    SFP hade ändå inga dömda kriminella kandidater på sina listor.

    1Äänestä

Vad det nu pärtar persufennorna att Donner blev invald.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


gammaläräldst kirjoitti:

platser i Helsingfors fullmäktige.Ja, Donner också.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu