Pyörä pyörii, kuula siinä iloisesti hypähtelee. Viisari naksuttaa Milloin käy tuuri? Osuuko Helsinkiin, Turkuun vai Tampereelle? Pikkuvoitot ovat myöskin mahdollisia.
Onko peliin pakko osallistua. Kyllä on aivan pakko, jos maksat veroja muodossa tai toisessa.
Olet pelissä mukana, mutta et voi vaikuttaa sääntöihin. Kuitenkaan et voi jättää pelaamatta. Ulkolmakonsertissa voit joutua pahoinpidellyksi, ryöstetyksi tai raiskatuksi. Kävelykadun varrella, terasilla isuessasi saatatkin jäädä kuorma-auton alle. Onko tuolla vieruspaikalla istuvalla repussaan pommi, kohtako posahtaa.
Siinäpä on oikeaa jännitystä tuttuun, turvalliseen elämään. Pelataan korkeimmilla mahdollisia panoksilla, omalla, omaisten, tuttujen ja kavereiden hengellä.
Me maksamme tämän pelin, minäkin. Mikä on pelialusta, varmaankin islamin usko joka on opettanut muslimit vihaamaan meitä. Sitä nyt ei kuitenkaan saa sanoa kun ne on niin iiihania, geelitukkaisia nappisilmiä tiukoissa farkuissaan.
Onnenpyörä pyörii
Reijo-Setä
0
155
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251979
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1281510En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931366- 631234
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1331141The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121101Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223912- 151859
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57803Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20768