http://yle.fi/uutiset/3-9562519 Poliisivoimia apuun Luulajasta.
Haaparannan kaupungille pommiuhkaus
zxsdhgfsd
18245
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
"Alueella on myös helikopterivalvonta"
Aina kun ruotsin poliisi ei tiedä mitä pitäisi tehdä, se laittaa helikopterin pörräämään ympyrää kaupungin ylle. Tietenkään siitä ei mitään hyötyä ole, mutta näyttää että olisi tehty jotakin..
Onkohan puuro ollut pahhoo vai ? Että silleen.
Sieltä lopetetaan lähiaikoina suuri Cape East -kylpylän vastaanottokeskus.
Liittyisikö uhkaus siihen?
Olisko pistettävä raja kiinni, nyt ajoissa alkaa olla lähellä jo Suomea nuo pommit ?
Seuraako Risikko tilannetta silmä kovana ja sanoo taas uutissa: " Ei saa antaa pelolle valtaa ".Että silleen.
No näkyy olevan Google Maps sateliittikuvassa teksti : Suljettu. Että silleen.
Oikeasti nyt laittakaa pojjaat ruuti palamaan ja persesuolenpät lentämään!
Eikö ne kudo sukkia siellä ruotsissa?
normipäivä nykyään
Joku isänmaallinen sai kuntavaaleista tarpeekseen ja uhkasi kaupungintaloa kostaakseen vihervasemmiston voiton. Isänmaallisilla alkaa olla pinna todella kireällä!
Viherpiiperö ei pössyissään ja unelmissaan tajua Haparannan olevan Ruotsissa.
Että silleen.
Heh, heh. Niinpä, jospa se itse soitti Haaparantaan ja luuli sen olevan Suomessa. Puhui tietenkin hoono ruotsi, ikäänkuin hämätäkseen. Meni oikeasti sitten Ruotsin puolelle. Mietti kai miten se puhelinnumero näyttää niin oudolle.
No luultavasti puhelu on suomeksi ollutkin, koska sossun asiakas. Suomihan on haaparannalla virallinen kieli myös ja sillä saa asioida.
Haaparanta on ruotsiksi Happaranda. Kätsyä vai mitä.
sairauskohtaus ?
pystytäänkö sanomaan kuka ei ainakaan ole asialla ettei turhia pelkotiloja pääse syntymään ? Pelottaa vaikka ei saisi .
Nopeasti lähenee... Ai niin, eihän tästä saa puhua. Vai mitä ylläpito?
Mahtaa natseja nyt vitutttaa, kun koko homma osoittautui lähinnä pilapuheluksi.
Selkeästi. Ketju painui alas valoa nopeammin.