"Suomeen tulee säätää laki, että maahan voidaan tuoda vain direktiivin mukaisesti tuotettua sianlihaa", eli eläinten hyvinvointi tulee turvata.
Käykää kaikki muutkin eläinrakkaat kannattamassa tätä kansalaisaloitetta! https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2426
Millaisia muita kansalaisaloitteita toivoisitte? Laittaisitko itse kansalaisaloitteen alulle?
Kansalaisaloite eläinten hyvinvoinnista!
3
199
Vastaukset
- suosi-kotimaista
Olisi oikeastaan hyvä ja kieltää kaikki liha myös johon pumpattu Antibiootteja. Eipä tulisi yhtään lihaerää enään mistään EU maasta ja voisimme nostaa hintaa omassa maassa. Loppuisi kaikki lihan ja lihavalmisteiden tuonti sitten Suomeen jos näin kävisi.:=)
- Ruikonperä
Aha, ja aha... Mitäs halal tuotanto, että sattuiko unohtumaan kuten aina suvakeilta ja piiperöiltä, kovaan ääneen toitotatte eläinbten oikeuksista mutta ette ikinä sanallakaan tai teoilla puutu pahimpaan eläinrääkkäykseen Suomessa ja se on halal lihan tuotanto.
Että turha luulla että nimeäni pistän mihinkään piiperöiden paska adresseihin.- lojis
Sun asenteella ei ainakaan muuteta mitään. Varmasti lähes kaikki eläinoikeuksien puolustajat vastustaa halal-teurastustakin, ehkä moni ei vaan edes tiedä mitä se on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827433Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044700Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734638Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714127Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333629Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e613045Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty652752Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401950- 471695