ja piti niitä alkaa keittämään ja sitten maalata ne lasten kanssa. Kymmen kappaleen rasiassa olikin sisällä homeiset makkaraperunat. Aion viedä rasian takaisin ja vaatia korvauksia.
Ostin Tokmannilta munia
pienimunaisosielu
11189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Itse maalasin perunoita kun ei ollut munia, sitten keksin kuitenkin maalata omat munani.
söithän kuitenkin ne perunat otettuasi niistä ensin kuvan?
Otin munistani kuvan ja lähetin vahingossa äidilleni. Onneksi se ei huomannut eroa, vaan luuli jättimäisiä maalattuja kiveksiäni kananmuniksi.
Helsingin Rautatientorin telttaleirissä on munanmaalaustalkoot ja mitä muuta siihen kuulukaan.
Tervemenoksi!
Onkos Muhamettikin jo nousemassa kuolleista? Kyllä tässä nyt mämmiä tartteekin, ja vähän myös ämmiä!
Mutta sitä tuuraa homoja vihkivä nainen, on siinä muslimeilla kestämistä.
Miksi pääsiäismunia keittää pitäisi!
Niinpä. Raa'an munan päihin tehdään neulalla pienet reiät, ja sisältö puhalletaan ulos? Keitetty munahan menee pilalle, paitsi jos sen syö aika pian.
Pikkupoikana keräiltiin linnun munia kiipeämällä pesille. Tai siis esim. lokin munat löysi maapesistä. Minullakin oli usean sadan munan kokoelma, Onneksi tunnetuksi ja yleisiksi tiedettyjä lintuja. Se oli sitä aikaa. Kyllä on hävettänyt useasti jälkikäteen, mutta toisaalta opettajatkin siihen tavallaan yllyttivät, perhoset, kasvit, linnut jne.
Voi kun joku tuhoaisi kaikki naakanmunat!
Ostan taas vapuksi munia ja kutsun lapsenlapset niitä syömään. Saatan rikkoa munan jopa kaupan halpispitsan koristeeksi.