KD:n vaalipäällikkö ehdottaa teknistä vaaliliittoa

Arja Luoman tavoitteena on saada Kauhavalle pienryhmien muodostama vaaliliitto keskustan vallan vähentämiseksi.
Millähän keskustalaiset ovat Arjaa loukanneet kun hän alkaa tälläistä puuhaamaan?
11501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tässähän ne karvat nähdään. Arja on edustuspaikkaa vailla. Kepun syrjäyttäminen toisi varmaan paikan kaupunginhallituksessa ja muissa arvokkaista toimielimissä. Vakaamuksesta tämä tosin kertoo kaiken. Kd pakolaisten kannattaja yhteistyössä suurimman vastustajan kanssa. Rouva tässä yrittää hakea omaa paikkaa uhkauksilla, mitä jos alkaisit toteuttamaan. Ai niin sinulta se ei onnistu.

Äänestä

Arjalla hyvä oivallus, kannatan.

Äänestä

Toivottovasti saavat jonkinmoisen rotin kepu satraapeille.

Äänestä
  • Ketähän noin niinkuin olis?

    Äänestä

Eköhän siellä ole pikku palomies ja arjan mies vahvistettuna mailman rehellisemmällä konstaapelillä kuvion rakentamisessa.Näin ainakin tiesi Shellin parlamentti joka taas oli kuullut sen yrkkärin hevosmiehiltä,jotka olivat sen saaneet varmana tietona kaupunginjohtajalta.Että se on ilmeistä,kaikki suuret päätökset tehdään yrkkärin ruokalassa kello11 aikoihin.

Äänestä
  • Onko tieto jo Pernaan parlamentis.Eikö tämä kähmintä ole jo siellä käsiteltävänä.

    Äänestä

  • On toki. Entinen poliisi Härmästä yrittää rakentaa vaaliliittoa. Onkin luotettava kumppani tässä hommassa.

    Äänestä

  • Miksi ex-poliisi-ex-valtuutettu vaaliliittoa soosaa. Mitä hakee sillä?

    Äänestä

  • Kuulemma vaaliliiton priimusmoottoreina on myös kaupunginjohtaja.

    Äänestä

Arja sais tällä järjestelyllä paikan kaupunginhallitukseen ja Haudan Tiinasta tulisi valtuuston varapuheenjohtaja.

Äänestä

Ei mihnään nimessä, kuntalaaset on puhuneet vaaleissa, ja Arja Luomaa ei haluta luottamustehtäviin. Vaalien tulosta tuloo kunnioittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hämmästys kirjoitti:

Arja Luoman tavoitteena on saada Kauhavalle pienryhmien muodostama vaaliliitto keskustan vallan vähentämiseksi.
Millähän keskustalaiset ovat Arjaa loukanneet kun hän alkaa tälläistä puuhaamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu