Olisin ollut parempi henkilö voittamaan 87 miljoonaa eurojackpotista. Osaisin ostaa kaikessa parasta ja luxusta. Osaisin matkustaa parhaimpiin paikkoihin ja hotelleihin. Maalaisella tuo valtava summa menee tavallaan hukkaan. Asun tietenkin helsingissä.
Jättipotti maalaiselle
vähän_kismittää
14186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
hyvä provo "hesalaiselta"...gee
Saa nährä, riittääkö vuosi voiton lunastamiseen.
Ostaisin joksikin aikaa ruosteisen vanhahkon auton,nuhjut vaatteet ja väittäisin kivenkovaan ,että mä sen potin voitin !!
Ei kukaa uskoisi..:D
Ensin pitäis löytää se yhten rivin lappu. Ettei vaan eilis ehtona meirän Musti pistellyt poskeensa kun ei sänkyn altakaan löytyny.
No sitten muuttaisin maalta helsinkiin ja kävisin parturissa. Sitten etsisin herrainvaatehtimon. Liivipukuun sonnustautuneena menisin pankinjohtajan puheille. Kohta saisin kutsun piireihin.
Rotary presidenttinä pitäisin Suomalaisella Klubilla syvällä rintaäänellä pöytäpuheita kilpailukyvyn parantamisesta ja Natoon liittymisestä. Helsingin keskustaan kannattaisin pilvenpiirtäjiä ja Tampereelle metroa.
Maalaisisäntä voitti lotossa pääpotin. Haastattelija kysyi, että mitä aiotte voittorahoilla tehdä? Isäntä vastasi, että jatkan tätä viljelyä niin kauan, kun rahat riittää...
Tampereella on isot possungrillausjuhlat meneillään. Persu voitti!
Ravihevosia olisi kaupan.
potin voitti mamuryntäyksessä maahamme saapunut rikastuttaja, joka on jo kertonut lahjoittavansa koko summan Helsingin suurmoskeija projektiin.
Nuo älyttömät voitot olisi paljon parempi kun voittajia olisi se 87 siitä jäisi miljoona kaikille ja olisi monta onnekasta 1 superonnekkaan sijaan.
Eiköhän voittaja mene etelän ja osta itselleen paratiisisaaren sekä muuta sinne kaikkine päivineen.
Näin pääsee eroon veronmaksuista ja kerjäläisistä ,joita suuri voitto tuo tullessaan,kun lähipiiri
kuulee.
Sukulaiset ja ystävät polttavat päreensä elleivät pääse osingoille. Samoin kaikki jotka asiasta jotain kuulevat. Nordeaankaan ei kannnata mennä, ellei halua lahjoittaa rahoja pankille. Suas nähä miten äijän tai muijan käy, kuhan tosite löytyy.
Toisaalta jos hermot kestää, niin noin suuri summa vapauttaa kaikista siteistä. Ja ihminen pääsee toteuttamaan itseän vapaasti.
Laihialle meni. Oli niin pihi ettei veikannut kuin yhden rivin. Säästi kynääkin kun antoi koneen arpoa.
Minä olisin laittanut puolet turvapaikanhakijoiden hyväksi, siellä on raha tarpeen.
Järjetöntä jakaa noin suuria summia kenelle hyvänsä.