Dinosaurukset eivät ehkä näyttäneetkään siltä kuin tähän asti on oletettu.
http://yle.fi/uutiset/3-9565583
Näin se evokkien tiede etenee, hehe, eikö niin Jyri?
Epigenetiikka osoitti taas voimansa, eikö niin ROT?
Oliko kukaan näkemässä dinoja, Mark5?
Dinosaurus ei näyttänytkään
17
277
Vastaukset
- eimitäänuutta
"Dinosaurusten suvun varhainen vesa on osoittautunut aivan toisenlaiseksi kuin paleontologit ovat olettaneet. "
Tämähän tiedetään, että totuus on aivan toisenlainen, mitä paleontologit olettavat."Tämähän tiedetään, että totuus on aivan toisenlainen, mitä paleontologit olettavat."
Ja mistä se tiedetään?- onhan.se.nähty
moloch_horridus kirjoitti:
"Tämähän tiedetään, että totuus on aivan toisenlainen, mitä paleontologit olettavat."
Ja mistä se tiedetään?Siitä, että tiedemiehet eivät ole kovin välkkyä väkeä ja siksi tieteessä riittää itsensäkorjaamista vielä vuosisadoiksi eteenpäin.
Tieteessä on aina jotakin ihan perseellään. Tiedätkö mikä osoittaa että tieteellinen metodi on oikea tapa hankkia tietoa?
Vastaus: se toimii, autot kulkevat, puhelimet toimivat ja sinäkin voit kirjoittaa tietokoneen välityksellä ajatuksiasi toisille ihmisille.
Itse asiassa tieteellinen metodi on ainoa mikä toimii uuden tiedon lähteenä. Lisäksi yleisesti voidaan todeta että tiedemiehet edustavat pääosin ihmiskunnan terävintä osaa.- metodinmukaan
Alex-reg kirjoitti:
Tiedätkö mikä osoittaa että tieteellinen metodi on oikea tapa hankkia tietoa?
Vastaus: se toimii, autot kulkevat, puhelimet toimivat ja sinäkin voit kirjoittaa tietokoneen välityksellä ajatuksiasi toisille ihmisille.
Itse asiassa tieteellinen metodi on ainoa mikä toimii uuden tiedon lähteenä. Lisäksi yleisesti voidaan todeta että tiedemiehet edustavat pääosin ihmiskunnan terävintä osaa.Ongelma kuitenkin on siinä, että tieteen metodin mukaan, ajatukset muodostuvat aivokemikaaleista, joten onko ne uskottavia?
onhan.se.nähty kirjoitti:
Siitä, että tiedemiehet eivät ole kovin välkkyä väkeä ja siksi tieteessä riittää itsensäkorjaamista vielä vuosisadoiksi eteenpäin.
Tieteessä on aina jotakin ihan perseellään."Siitä, että tiedemiehet eivät ole kovin välkkyä väkeä ja siksi tieteessä riittää itsensäkorjaamista vielä vuosisadoiksi eteenpäin."
Jos vertaa tiedemiesten älykkyyttä sinun älykkyyteesi, heillä tuo älykkyysosamäärä kuitenkin on kolminumeroinen.
"Tieteessä on aina jotakin ihan perseellään."
Juu juu. Ja kuitenkin näemme tieteen toimivan ja tuottavan tuloksia.metodinmukaan kirjoitti:
Ongelma kuitenkin on siinä, että tieteen metodin mukaan, ajatukset muodostuvat aivokemikaaleista, joten onko ne uskottavia?
"Ongelma kuitenkin on siinä, että tieteen metodin mukaan, ajatukset muodostuvat aivokemikaaleista, joten onko ne uskottavia?"
Katsotaan vain tuloksia, niin havaitaan, että tieteellinen metodi toimii. Uskonnolliset näyt ja profetiat puolestaan eivät ole tuottaneet hyödyllisiä tuloksia.- Vitsimikäpelletäällä
moloch_horridus kirjoitti:
"Ongelma kuitenkin on siinä, että tieteen metodin mukaan, ajatukset muodostuvat aivokemikaaleista, joten onko ne uskottavia?"
Katsotaan vain tuloksia, niin havaitaan, että tieteellinen metodi toimii. Uskonnolliset näyt ja profetiat puolestaan eivät ole tuottaneet hyödyllisiä tuloksia.Ja Molocin oma evouskonnollinen näky todisti väkevästi roska-dna-evoluutiojäämän ja Turkana-boy- apinaihmisen ja sisikyyn todellisuudesta, heheh.
- TaasVäärin
Vitsimikäpelletäällä kirjoitti:
Ja Molocin oma evouskonnollinen näky todisti väkevästi roska-dna-evoluutiojäämän ja Turkana-boy- apinaihmisen ja sisikyyn todellisuudesta, heheh.
Tilke-DNA on todellista ja se on evoluutiojäämää ainakin osittain.
Homo ergasterkin on lajina ollut olemassa.
- DementiaaVaiTyperyyttä
"Tutkijat eivät yleensä pidä termistä "puuttuva lenkki", mutta sellainen Teleocrater tavallaan on – puuttuva lenkki dinosaurusten ja krokotiilien yhteisen esivanhemman välillä, Angielczyk sanoo."
Kyseessä on yksi laji ja kaiken lisäksi dinojen varhainen sukulainen,; ei vielä varsinainen dino. Väitteesi: "Dinosaurukset eivät ehkä näyttäneetkään siltä kuin tähän asti on oletettu." on syvältä hanurista. Oletko oikeasti noin tyhmä, vai pitääkö sinun ihan varra vasten heittäytyä pöljäksi?- kunhan.huomautan
Sinustako ehkä-sanan sisältävä lause on väite? Hehe.
Tässä yhteydessä on hyvä jälleen muistuttaa siitä, ettei evoluutioteoria ole kuvaus lajien yksityiskohtaisesta polveutumishistoriasta, kuten kreationistit, ja monet muutkin, välillä tuntuvat ajattelevan. Tästä syystä evoluutioteorian kannalta ei ole käytänössä mitään väliä, vaikka eri yksityiskohdat evolutiivisessa polveutumishistoriassa heittäisivät kuinka häränpyllyä. Se evoluutiobiologian tutkimusala, joka tuota evolutiivista polveutumishistoriaa selvittää poikkitieteellisin menetelmin on fylogenetiikka.
- näinhänseon
"Tässä yhteydessä on hyvä jälleen muistuttaa siitä, ettei evoluutioteoria ole kuvaus lajien yksityiskohtaisesta polveutumishistoriasta, kuten kreationistit, ja monet muutkin, välillä tuntuvat ajattelevan."
Niin, evoluutioteorian määritelmähän on, mitä se ei ole. näinhänseon kirjoitti:
"Tässä yhteydessä on hyvä jälleen muistuttaa siitä, ettei evoluutioteoria ole kuvaus lajien yksityiskohtaisesta polveutumishistoriasta, kuten kreationistit, ja monet muutkin, välillä tuntuvat ajattelevan."
Niin, evoluutioteorian määritelmähän on, mitä se ei ole.Miten niin? Etkö parempaa provoa keksi?
- Haluannäytteetpöydälleni
Höh, ehkä tuollainen taiteilijoiden muovaama Lucy-lisko on ollut olemassa, heheh.
Auttaisi analysointia jos joku vaivautuisi näyttämään hyvät kattavat kuvat löydöksistä.
Evomendiahuiiauksiin kuuluu näet olemnaisena osana s e että löydetyistä fossiileista otetu yleisölle välitetyt kuvat ovan tavallisesti yhtä nuhjuisia kuin ufouskovan evokin ottamat ufokuvat, hheeh. - Ihmesakkia
Ja taas ne evot uskoo ja USKOO, hehe.
Miksi evot aina uskoo ja uskoo kaikenlaista mutta suuttuvat kun heitä sanoo evouskovaisiksi????
https://www.seiska.fi/Oho/Tyrannosaurus-rex-olikin-hella-rakastaja/1120069?_ga=1.261189007.320923180.1460528038- Fiksu.Kreationisti2
Evokkien viihdelehdet eivät kuulu palstan aihepiiriin.
Ilmoitettu poistoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain597482Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232906- 1421756
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651639Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151448Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671394- 1291116
- 73817
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707