Kondomin käytön ongelma

Jäbänonkelma

Moro! Oon 18v jäbändeerus ja kyselisin et mitä pitäis tehdä. Mulla on sellainen ongelma että kortsut ei tunnu pysyvän päällä seksin aikana, varsinkaan vauhdin kiihtyessä. Syynä on vissiin venyvä esinahka joka kortsua laitettaessa siirtyy taakse ja seksin aikana liikkuu kortsu mukanaa etiäpäin.

Mitä tällaisessa tilanteessa tarvitsisi tehdä? Oon kokeillut paria eri kortsumerkkiä. Alkuperäinen syy merkin vaihtoon oli että kortsun laittaminen sattui ja tiukkaa teki joten pienemmän merkin kokeilu ei auta. Ongelma ratkaistiin edellisessä suhteessa sillain että exä otti pillerit käyttöön ja kumi veks. Nyt kun ei enää seksiä vakituiseen saa mistään nii ei viittis paljaanakaan tuupiskella.

Olisiko siis jollakin ehdotuksia apua tarvitsevalle? :d

1

273

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jdjfdsjbfdbfdsiubf

      Laita se päälle silleen, että venytät varovasti sormilla niitä kumin reunoja kahdelta puolelta (vähän niinku laittasit sukkaa jalkaan kaksin käsin), siis silleen että se ei rullaa esinahkaa alas samalla, vaan tavallaan asettuu siihen koko paketin päälle. Ja laita se tuolla tavalla ihan juureen saakka. Ja kun sitä venyttelet, niin venyttele vaan sen "renkaan" kohdalta, ettei sormenpäät ja varsinkaan kynnet pääse puhkomaan kumia muualta. Mulla oli yhden kumppanin kanssa tuo ongelma kans ja tämä auttoi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8138
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3922
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1400
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      34
      1241
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1122
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1020
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe