Ei ennen liikkunut edes Savo-Karjalassa. Ei ollut koskaan uutinen, ne kuoli kuten enenevässä määrin nykyisinkin.
Susi liikkui Kirkkonummella!
Kptkprst
11161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
pihaan tullut susi pitäisi saada ampua välittömästi että oppivat karttamaan ihmistä?
Etelä-suomi on niin tiheään rakennettu, että pakostakin susi pihaan osuu silloin tällöin. Omaankin pihaan kerran eksyi, vaan äkkiä tuo lähtikin kun ihmisen näki.
Ne vasiten pihoja kiertävät kyllä joutaa ampua! Parempaakaan keinoa ei liene ole?
Valeuutinen
Susi söi eläkeläisnaisen lähellä kotia
Daily Mirrorin mukaan järkyttyneet naapurit löysivät Lima Ankudinovan, 77, raadellun ruumiin 50 metriä hänen kodistaan Borovitsassa Venäjän keskiosassa.
- Lähdin tapani mukaan reippaalle aamukävelylle, kun törmäsin hänen ruumiiseensa. Toinen jalka puuttui kokonaan ja toinen oli puoliksi syöty. Myös hänen päälakensa oli poissa. Se oli armoton näky, kommentoi Fedot Nekrasov, 68, lehden mukaan.
Ruumiinavauksessa paljastui, että iäkäs nainen oli kuollut sydänkohtaukseen ennen kuin joutui suden syömäksi. Borovitsan asukkaita tieto ei rauhoita.
- On aivan sama, söikö susi hänet kun hän oli jo kuollut vai tappoiko se hänet ja söi vasta sitten. Se on kuitenkin nyt saanut maistaa ihmisverta ja saattaa tulla takaisin. Ihmiset eivät pääse susia karkuun ja me, erityisesti lapsemme, olemme helppoja kohteita sudelle, kauhisteli paikallisen myymälän pitäjä Natalia Nekrasova, 56.
Poliisi haravoi lähiseutua suden löytämiseksi.
Lähde: Mirror
Itä-Suomessa arvellaan kyllä kadonneitten ihmisten syöjiksi karhuja. Muutama vuosi sitten naapuri katosi ja lumi tuli maahan muutaman päivän päästä. Riistapomo sanoi, että karhu peittää ruumiin happanemaan ja syö nälkäänsä keväällä kun herää. Ei ole löytynyt.
Meidän pihalla pyöri toissayönä ihmissusi!
Antakaa suden liikkua rauhassa, eihän siitä ole mitään vaaraa ihmisille.
Täyttä puppua, sillä kettutyttöjen tai muiden tietojen mukaan meillä ei ole susia liikaa, pitäisi saada lisää, mutta Kallion Karhupuistoon. Myös Sörkän rantatien seutu on hyvää kasvualustaa, Itäkeskusta ja Vuosaarta unohtamatta.
Kannatan idea asu. Kerätään haja-asutusalueiden sudet stadiin!
Itärajan susikanta kannattaisi pitää korkeana. Toimisivat hyvinä rajavartijoina ettei ala turviksia pyrkiä maahan korpitaipaleita pitkin.
Mikä on kyseisen suden ihonväri?