Pakolaisille töitä TAKSEIHIN

He ovat synnynnäisiä taksi miehiä ja työtä pelkäämättömiä.
258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sitä kokkarit toivoo orja/halpatyövoimaa, myös veroparasiitti yhtiöitä.

Äänestä

Mitä itse olen kuullut taksimiesten suusta viimeiset 30 vuotta, niin tästä ovat monet rengit olleet katkeria, kun taksi luvat pysyy aina samassa perheessä.
Jopa taksien suusta tullut mafia syytöksiäkin.
Toivottavasti maksut repeä käsistä kuten Ruotsissa ym huijareita. Näin ainakin Pirkanmaalla olen kuullut työssänin näistä luvista, mikä on totuus, en voi kommentoida.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lintimane kirjoitti:

He ovat synnynnäisiä taksi miehiä ja työtä pelkäämättömiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu