Poliisi käräytti rikoksia suunnitelleet turvapaikanhakijat - aikoivat ryöstää, raiskata ja paeta kotimaahan.
Saatanan rasisti iltalehti
Valehtelua
21328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Iltalehti levittää rasistista uutista! Ei saatana ole tämä sallittua suvaitsevaisessa Suomessa! Julkisen sanan neuvostoliitto, nyt herätys ja äkkiä!
Kaikista käytännön aspekteista huolimatta sieluton suklaanappisilmäinen Unelma™ voi hyvin ja on vahva.
Ainut ongelma lienee enää se kuinka kauan suvakeilla menee siihen, että huomaavat, että unelmansa ei niin arvokas ollutkaan:
https://www.youtube.com/watch?v=fk4mKJT4RGs
No, siihen tulee menemään aikaa ja monta viatonta uhria...
Kamalaa, eikö ole sovittua että matujen rikoksista vaietaan,
No näin piti olla, ohjeistus ilmeisesti Sisäministeriöstä saakka! Miksi määräyksiä ja ohjeistusta ei noudateta ?
Hallituksen medialle maksetut lunnasrahat ovat loppu. Kun rahoitus saadaan taas kuntoon, niin näistä asioista ei sitten enää hiiskuta.
Lisämeno budjetissa korvamerkitään loppuvuoden rahoitus "vastuulliselle medialle".
Suomi24jää moderoi YLE
Poliisihan siinä oli syyllinen, kun ei salannut tapausta.
Olitko mukana ringissä nussimassa alaikäisiä?
Hyvä, että saivat kiinni ja laittoivat vokkeihin, pitäähän sitä saada rahaa ja ilmaista ruokaa ainakin kaksi vuotta jos ovat tänne tulleet. Me niin halutaan maksaa ja olla rikosten kohteena. Kiitos poliisi ja migri.
näin punavihreä vokkibisnes kukoistaa. Hajautetaan rikos kaikkialle ja vokkibisneksessä nauretaan.
Toivottavasti ei tuhlata rahaa oikeuden käynteihin, eikun koneeseen vaan, ja seuraksi voi lähteä joku, jonka mielestä ketään ei saa palauttaa.
Niin tämä tapahtui jo syksyllä 2015 ja nyt jo poliisi tiedottaa asiasta.
Tarkkaillaan, valvotaan ja hajautetaan eri vastaanottokeskuksiin vaikka oikeasti tämä porukka pitäisi pysäyttää jo valtakunnan rajoilla.
Kuinkahan monta vastaavaa tapausta on ollut, joissa suunnitelmat toteutettiin...? Tästä pystyi sentään uutisoimaan koska homma jäi suunnittelun asteelle, tosin uutisointikin tapahtui vasta pari vuotta jälkikäteen.
Ällistyytävän monta tapausta esimerkiksi Jyväskylässä, joista ei koskaan ole uutisoitu.
Vaikka kaupungin kaikki poliisipartiot olisivat suorittamassa "matutehtävää", niin sitä ei kirjata mihinkään.
Ärsytti katsella Kolehmaisen lässytystä maikkarin uutisissa vihapuheesta.
Koska antaa ymmärtää, vihapuheen olevan vain yksisuuntaista.
Mistä vihapuheesta se nyt lässytti, tuostako, että vihataan niin, että meinataan ryöstää ja raiskata suomalaisia?
Irakilaismiehet toimivat kuin kaukopartiot/partisaanit/gerillat (tai mikä nyt oikea termi olisikaan). Iske ja pakene.
Tapaus osoittaa, että tarvitaan tehokasta tiedustelua (ja lakeja), jotta pahempia tekoja saataisiin torjuttua.
Suunnittelevathan suåmalaisetkin miehet rikåksia.
Ja Väinämöinen lääppi Ainoa, melkein raiskasi!
Niin juuri. Siitä on oikein olemassa taulukin.
Oulun terroristisessa tarkoituksessa tehnyt pulloiskun epäilty kuuluu Soldiers of Odin -järjestöön – motiivina muukalaisviha.