Tähän maahan tarvitaan jo ihan tasa-arvon toteutumisen takia miesten etua ajava puolue.
Suomihan on ollut jo ihan perinteisesti naisten hallitsema ja miehet ovat nyt selvästi hätää kärsimässä katso mm. poikien koulunkäyntiongelmia. Kaikki tässä maassa on tyttöjä varten.
Sovinnistinen miespuolue suomeen
7
1578
Vastaukset 7
- MiehekäsTosimies
Totta, sivarit ovat munattomia eivätkä naiset oikeaati opi matematikkaa. He eivät osaa hoitaa miehekkäitä aloja kuten politiikkaa eikä tätä myönnetä sillä muutoin feministiset muulit kävisivät juridiikalla kimppuun. Katso myös viestiketjuni Sivarit ovat naisia. Suomi tarvitsee tuollaista puoluetta.
- hopihpommiin
Senkus perustattte. Vai eikä sisu riitä?
- kuus.ällää.ja.varanumero
Ja yhelä ännälä.
- Tasa-arvonKannattaja
Se on totta, demokratiaan kuuluu se , että jokaisella ryhmällä on omat edunvalvojansa.Mutta tuota nimeä "sovinistinen" ei pidä missään nimessä käyttää, koska vakavasti syrjittyjen miesten puolustamisessa ei ole kyse siitä. Eettisesti ajatteleva henkilö toimii tilanteen mukaan: kun naispuolista henkilöä syrjitään vakavasti, hän asettuu naispuolisen henkilön puolelle ja kun miespuolista henkilöä syrjitään vakavasti, hän asettuu miespuolisen henkilön puolelle.
- TasaArvonKannattaja
Se on totta, demokratiaan kuuluu, että jokaisella ryhmällä on omat edunvalvojansa.Mutta tuota nimeä ”sovinistinen” ei pidä käyttää, koska vakavasti syrjittyjen miesten puolustamisessa on kyse aivan muusta kuin edellämainitusta. Eettisesti ajatteleva henkilö toimii näin: kun naispuolista henkilöä syrjitään vakavasti, hän asettuu naispuolisen henkilön puolelle ja kun miespuolista henkilöä syrjitään vakavasti, hän asettuu miespuolisen henkilön puolelle.
- Antifemakko
http://henrylaasanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/32605-miesten-tasa-arvo-ongelmien-top-10
Tuossa muutama muukin miesten ongelma tässä maassa. - 98375
Sovinismi on miehille sama kuin feminismi naisille. Totta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802037Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661259Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu251072- 1411038
- 94772
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa123747- 45717
- 59675
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63662- 60644