Keskustalle

Kysyn miksi pienryhmät hyväksyivåt Kokoomuksen ehdotuksen muttei Keskustan. Oliko heidän välillään keskusteluja, oli, vanhat konnat osaavat neuvotella.

Arvaan, että Keskusta ei luvannut KD:lle valtuuston puheenjohtajuutta, se oisi ollut pidettävä itsellä kynsin hampain.

Ehkä pienryhmät eivät ole haluneetkaan jutella Keskustan kanssa, vielä on monilla tuoreessa muistissa älyttömät Alangon laitoskoulukaavailut. Pienryhmät ja Kokoomus kostavat yhden Kepun kellokkaan tyhmyyden koko vaalit voittaneelle puolueelle. Tämä henkilö on tullut Keskustalle kuoliniskuksi, hän valmensi yhden kylänkehittäjä-loikkarinkin supervoittoon.

Keskusta ajettiin sivuraiteelle - kostona.
9396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Se on tädellinen luottamuspula
koplan sisällä konnien kesken.
Laukauksia tulee sivusta ja takaa.
Oma etu......kilpi on tärkeintä

Äänestä

Ja Lasse äänesti jaloillaan. Jos Teppo ei olisi jäänyt vaaleista pois, Keskusta olisi vielä mukana ykköseksi:n paikalla kh:ssa. Ja Alangon koulusatraapit arvostelisivat Teppoa., kuin vierasta sikaa.

Äänestä

Jos ja jos siis kun kyseessä on kepulit niin kaikki silloin voi odottaa ihan mitä vaan.Ei minkäänlaista luottoa tulevaan.Laittakaa seuraaviin vaaleihin sellaiset ehdokkaat jotka ovat edes jollain tavalla tässä maailmassa mukana,eikä jossain huitsin helevetis.

Äänestä

Sen, mitä minä ymmärrän politiikasta, niin keskusta sortui omaan ylimielisyyteensä. Viemäri asiassa ja alagon koulusotkussa keskusta haistatti pitkät kuntalaisille ja omat valtuutetut, jotka puolustivat kuntalaisiaan, puolue painosti eroamaan.

Vaaleissa kuntalaiset äänestivät nämä keskustan lampaat ulos ja muut puolueet näyttävät keskustalle, ettei kaikenlainen perseily ole sallittavaa Lapuan maineen kannalta.

Asioita seuraamattomista keskustan äänestäjistä tämä tilanne ei ehkä tunnu reilulta, mutta todennäköisesti tämä oli ainoa keino puhdistaa ilmaa.

Äänestä
  • Niin ja edelleen keskusta on suurin puolue ja ainut joka kasvatti valtuutettujen määrää. Onko se kumma kun ei ymmärretä numeroja.

    Koko 21 ryhmän homma on muutaman vallanhimoisen kyläpoliitikon aikaan saannos, ei muuta.

    Tohdin väittää että monikaan kokoomukselainen äänestäjä ei olisi kommunistia äänestänyt jos olisi tiennyt liitosta äänestyskopissa. Ja sama tietysti toisinpäin.

    Äänestä

Kuntavaalit on ihan eri asia, kuin eduskuntavaalit. Kuntavaalis äänestän vaikka tulipuna kommunistia,- jos sellaisia vain vielä on,- kunhan hän vain ajaa Lapuan asiaa.

Äänestä

Kuinka kauan lapualaiset sietävät kokoomuksen ja nyt myös pienpuolueiden epärehellisyyttä.

Äänestä

sekoomus ja kommarit samasklikis ?
jos olisin tuan tiänny niin olis demariilta jäänyt ääni saamatta
olisin äänestäny vaikka keskustaa ennemmin ettei vaan ääni olisi mennyt kokoomukselle.

Äänestä

Näyttää nyt kiehuvan joka puolueessa mutta kun aika kuluu syksyyn niin on jo rauhoituttu ja olen varma että Lapuan asioita tullaan ajamaan sopuisasti koko valtuustokauden ajan. Kuntavaalit ovat henkilö vaalit ja politiikka on siinä sivu osassa. Ei kuntalaiset äänestä valtuustoon sellaisia henkilöitä jotka eivät katso kuntalaisten parasta sillä tuleva kausi on todella haasteellinen eikä sitä kannata pilata riitelemällä. Sovulla asioitten on tapana järjestyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keskustalle kirjoitti:

Kysyn miksi pienryhmät hyväksyivåt Kokoomuksen ehdotuksen muttei Keskustan. Oliko heidän välillään keskusteluja, oli, vanhat konnat osaavat neuvotella.

Arvaan, että Keskusta ei luvannut KD:lle valtuuston puheenjohtajuutta, se oisi ollut pidettävä itsellä kynsin hampain.

Ehkä pienryhmät eivät ole haluneetkaan jutella Keskustan kanssa, vielä on monilla tuoreessa muistissa älyttömät Alangon laitoskoulukaavailut. Pienryhmät ja Kokoomus kostavat yhden Kepun kellokkaan tyhmyyden koko vaalit voittaneelle puolueelle. Tämä henkilö on tullut Keskustalle kuoliniskuksi, hän valmensi yhden kylänkehittäjä-loikkarinkin supervoittoon.

Keskusta ajettiin sivuraiteelle - kostona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu