Hyvä Vartia kaikki yritystuet pois!!!

Seuraavaksi kaikilta yhdistyksiltä tuet pois ja kaikki muutkin tuet pois, alkaa työnteko kannattamaan kun verot vähenevät.... markkinatalous kunniaan.
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ensiksi tuulivoimayhtiöiltä.

Äänestä

Kaikilta tuet pois tasapuolisesti markkinat hoitavat sen mikä pärjää ja mikä ei. Viherkommaritkin voisivat keskittyä maapallonväkiluvun kasvun pienenemiseen, siinnä olisi varsinainen ekoteko. Nykyäähän Viherkommarit keskittyvät vain Suomen Islamsoimiseen.

Äänestä

Aivan puoluetuet pois ja "töitä" tekemään politiikonloiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sompanssi kirjoitti:

Seuraavaksi kaikilta yhdistyksiltä tuet pois ja kaikki muutkin tuet pois, alkaa työnteko kannattamaan kun verot vähenevät.... markkinatalous kunniaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu