Miksi kukaan ei kirjoita täällä enää?

Ennen tämä palsta oli täynnä kommentteja ja kirjoittajia. Nyt tänne kirjoitellaan silloin tällöin.

Ihme, jos jokin taho haluaa vielä mainostaa täällä, Muutama hassu kirjoittaja ei kata kuluja.
30348
6Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Ylläpito, tiedätte tämän itsekkin. Katsokaa lukuja ja ihmetelkää mikä meni vikaan.

Varmaan poistatte tämänkin keskustelun.

6Äänestä

Mitäs luulisit. Mielivaltaiset poistot, linkkien kieltäminen, jatkuvat tekniset ongelmat jne. sen on aiheuttanut. Tuntuu jopa siltä että palsta yritetään tarkoituksella ajaa alas? Suomen suosituinhan tämä sivusto ei ole nää ollut aikoihin.

6Äänestä

Kaikki ollut alamäkeä sen jälkeen kun aller osti sivuston. Onko tästäkin tullut ruotsalaisten propagandatyökalu? Keskustelua ohjataan tarkoituksella tiettyyn suuntaan tai jopa halutaan tukahduttaa kokonaan?

6Äänestä

Ja kyllä tuo REcaptcha -rumba niin tuskallista joskus on, että taitaa olla kyse väsytystaktiikkasta???

4Äänestä
  • Sehän oli viimeinen niitti, googlen vakoiluohjelma. Ja sitäkään ei saa kertoa, tämä poistuu ihan pian.

    5Äänestä

Mä kirjoitan, kun on aina niin jännää tsekata, minkä ReCaptchan tällä kertaa saa !

Ei oo keinoäly vielä huomannut, että olen botti :D

Vai olenko ?

Jollekin miettimistä täytyykö tämä nyt poistaa :D

1Äänestä

Hiekkaan ei kananta romaaneja kirjoitella.

5Äänestä
  • Eikä veteen novelleja.

    2Äänestä

Kuollutta on, sivusto on vain varjo entisestään... Kun loput mainostajatkin pian katoavat, laitetaan varmaan lappu luukulle.

5Äänestä

Välillä tuntuu siltä, että vain mv-läiset propagandansuoltajat saavat mellastaa täällä enää.

Äänestä
  • Varmasti tuntuu, liberaalihörhöistä tuntuu siltä että kaikki on heitä vastaan. Tyypillinen oire hulluilla.

    3Äänestä

  • Vaikene, Ilja.

    Äänestä

Ennen lauantai-ilta oli vilkkainta aikaa, nyt tulee muutamia viestejä tunnissa...

3Äänestä

Ihan hyvä juttu että kaikkein syöpäisimmät mölinät poistetaan, kyllä kaikenlaisen roskakirjoittelun salliminen karkottaa porukkaa pois jopa enemmän.

Äänestä
  • Eräs suvakki on palstan pahin mölisijä, mutta onneksi sen aivopieruja poistetaan siinä missä muidenkin.

    3Äänestä

  • Vai niin. Milläs vajakki selität sitten palstan totaalisen hiljentymisen?

    3Äänestä

  • jauhat_skeidaa kirjoitti:

    Vai niin. Milläs vajakki selität sitten palstan totaalisen hiljentymisen?

    Palstan hiljentyminen on mahtava juttu jos kaikkein häiriintyneimmät tapaukset siirtyvät oksentamaa pahaa oloaan muille alustoille.

    Äänestä

  • mölinäseis kirjoitti:

    Palstan hiljentyminen on mahtava juttu jos kaikkein häiriintyneimmät tapaukset siirtyvät oksentamaa pahaa oloaan muille alustoille.

    No mitä hittoa sinä sitten täällä vielä teet, saatanan idiootti?

    3Äänestä

  • heheeee kirjoitti:

    No mitä hittoa sinä sitten täällä vielä teet, saatanan idiootti?

    Älä viitsi olla kakara, mitähän äitisikin ajattelisi jos tietäisi sun nettiseikkailuista?

    Äänestä

ovat siirtyneet MVLEHTI.net

Äänestä
  • Miksi olet vielä täällä, painu MV-foorumille äläkä tule takaisin.

    Äänestä

  • Ja sitten myllynkivi mv:lle kaulaan ja pohjattomaan järveen ... silirimpsis!

    Äänestä

  • Toinen yleinen keskustelupalsta on vauva.fi ilman kirjautumistakin.

    Äänestä

  • Mutta Vauva.fi on osa Hyysärien Sanoma-konsernia.
    Varoittavana esimerkkinä se nykyinen surkea Hyysärin Sanomat, -ent. Hesari- joka on lähes ainoa mainostaja täälläkin!?
    Ääri-tiukka, ääri-muslimisti sensuuri voi iskeä Vauvaankin milloin vain !!!

    Äänestä

Koska suuriosa kirjoituksista poistuu täältä. Nytkin tunninaikana moni aloitus on poistunut.

Äänestä

Ne on kaikki vauvapalstalla. Ikävä kyllä, menin mainitsemaan palstan pahimmalle trollille palstasta ja nyt se hyörii siellä päivät pitkät.

Äänestä

Ei tänne enää viitsi pahemmin kirjoitella koska moderaattori poistelee mielivaltaisesti asiallisia ja kiinnostavia kirjoituksia.

Äänestä

Vihreälle homepaskalle haiseva palsta. Vihreiden Ville Niinistöä ei saa arvostella lainkaan.

Äänestä

paattaneet+rajoittaa+jyrkasti+sananvapautta+kaikissa+asioissa.+on+taysin+selvaa+jalleen+kerran,vain+pakolla+tuo+paatetty.+on+maaratty+vain+tietynsuuntaiset+ja+-sisallölliset+sanomat,mutta+taysin+asiallisetkin+taalta+poistetaan.kuka+pakottaa+=+100%:sti+hallitus+ja+eduskunta+virkaloiset.kuka+maaraa+=+kuolaava+eu-kiima

Äänestä

Mistä kommentit ilmestyvät, jos kukaan ei kirjoita täällä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


suvakismin_tappio kirjoitti:

Ennen tämä palsta oli täynnä kommentteja ja kirjoittajia. Nyt tänne kirjoitellaan silloin tällöin.

Ihme, jos jokin taho haluaa vielä mainostaa täällä, Muutama hassu kirjoittaja ei kata kuluja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu