USA:ta vastaan U18 MM-kisoissa. Tiesin ettei väärästä asenteesta hyvää seuraa. USA on hyvä joukue jota vastaan ei puoliteholla pärjää.
Suomen valmentaja on syyllinen.
Suomi lähti takki auki loppuotteluun
4
149
Vastaukset
- r6uhe45
"Me yllätetään tänään USA, Nieminen lupaa".
Ei siltä näytä. USA yllätti jopa alivoimalla. - jfhjfh
Umpi surkea esitys !
- huonovalmentaja
Juuri näin! Valmentaja on ainut syyllinen! Jos ei olisi antanut tuollaisia haastatteluja niin Suomi olisi voittanut 6 - 0!
- Tarkkailija78
Tuolla materiaalilla olis pitänyt valmentajan olla aika taikuri. Tosin itse ilmeisesti porukat sinne oli osin valinnut. Kun vastaan tuli joukkue, joka osas oikeasti puolustaa niin heti oltiin vaikeuksissa. Vähän niinkuin U20 kisoissa, miksi oli valittu likaa 98 ja 99 pelaajia yleensäkkään, kun Suomessa on hyviä 97 pelaajia riittämiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371639
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510