Valtuuston puheenjohtajuus Kokoomukselle

Perussuomalaisille saa luvan riittää, että saavat varapuheenjohtajuuden pariksi vuodeksi.
Kaupunginhallituksessa taas nuijaa heiluttaa Keskusta ja Persut sielläkin varalla.

Kannattaako loikata puolueeseen jota ei oteta vakavasti?
3229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hieman monimutkaiselta kuviolta tuo paikkajako näyttää, mutta on vaalin tuloksen mukainen. Kaksi suurinta jakaa puheenjohtajuudet ja kuitenkin esim PS saa ok paikat. Hyvä, että löytyi sopu eikä mennyt takkuamiseksi

Äänestä

Nottia ei kukaan ota vakavasti suvakki mamuttaja simät ummessa kävelevä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

Perussuomalaisille saa luvan riittää, että saavat varapuheenjohtajuuden pariksi vuodeksi.
Kaupunginhallituksessa taas nuijaa heiluttaa Keskusta ja Persut sielläkin varalla.

Kannattaako loikata puolueeseen jota ei oteta vakavasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu