ai mailman loppu

lapsi112331

oon vasta nuori ja pelkään tommosta ajatusta en usko että se tulee vielä mun elinaikana mut silti pelottaa

7

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AjaO

      Katso, lue, rauhoitu ja koe turvallisuuta
      Hae. eskayologia. weebly.com
      Otanta pastori Veikko Kokkosen vuosikymmeniä pitkästä tutkimustyöstä päivitetty tähän aikaan kaikille Asiasta kiinnostuneille.

    • ruokaa

      En tiedä koska maailma loppuu, mutta ruoka loppuu pian. Suomella ei ole edes puolen vuoden varmuusvarastoja. Osa niistäkin virossa. Viljan ostajat mm. fatser, myllyt ja maatal. kaupat ostaa ja hoputtaa myymään viljaa kellä vaan on vielä varastossa. Viljat lähtee hyvällä hinnalla ulkomaille.
      Meillä on kaikki mahdollisuudet katovuoteen. Eikä varastoja oo. Puhutaan että kiinasta on perunat loppu. Sielä on yllättävän paljon rikkaita joilla on rahaa ostaa vaikka ruoka maksaisi mitä. Se näkyy viiveellä täälläkin. Täällä viherloppaajat on saanu lopattua maatal. ministeriössäkin niin että hömppäheiniä riistapeltoja yms turhaa tuetaan enemmän kun viljaa. Se vielä kostautuu.
      Ruoka on öljyn ohella monen sodan syttymisen syy.

    • Jokuuskovainenvaan

      Ei maailmanloppua tarvii pelätä. :)

      • realismi

        niin ja ei se "maailma lopu"!
        vaan ihmiskunta vähenee... :)


    • So_Close

      Maailmanloppuun on aikaa yli 1000 vuotta. Jeesukseen uskovien ylöstempaukseen ei ilmeisesti mene enää kauaa. Kohta alkaa sodat, nälänhädät, kulkutaudit plus monet muut vaivat. Antikristus astuu maailman näyttämölle ja alkaa hirvittävä tyrannian aika.
      Vielä kerkeää mukaan mahtavalle matkalle, kun Kaikkeuden Luoja tempaa omat lapsensa ylös muuttaen meidät samassa välähdyksessä kuolemattomuusruumiiseen valkeuden vaatteisiin.
      Sieltä me tulemme yhdessä Jeesuksen Kristuksen kanssa takaisin.
      Voi vain kuvitella kuoleman ruumiissa olevan Jumalankieltäjän ilmeen, kun me uskovat saavumme kuolemattomina takaisin maan päälle. Me emme tiedä milloin aika on täysi, joten pyydä Jeesus Herraksesi välittömästi.

      • 1234567---

        Pyhät ovat 1000-vuotta taivaassa, eikä täällä saastuneen maan päällä.


    • AvaruuslaivaMaa

      Nuorten onkin hyvä olla tietoisia kaikenmoisista asioista, myös suurista haasteista. Vanhat ihmiset höpisevät joskus omituisia tarinoitaan, höpinä saattaa johtua omien tunteiden projisoinnista sekä silkasta tietämättömyydestä tai dementiasta.

      Maapallon olot ovat muuttuneet ja ilmeisesti ovat muuttumassa yhä nopeammin. Muutoksessa on epävarmuutensa. Ylen sivulla on asiasta juttua:

      https://yle.fi/uutiset/3-9661507

      Maapallo on hieno asuinpaikka, tätä planeettaa on syytä varjella ja jopa hoitaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      261
      4494
    2. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      91
      3389
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      24
      2586
    4. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      58
      2285
    5. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      96
      2169
    6. TUNNISTELAATIKKO

      Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain
      Ikävä
      87
      1439
    7. Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?

      Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään
      Tv-sarjat
      28
      1309
    8. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      41
      1296
    9. Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?

      Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli
      Ähtäri
      70
      1219
    10. Valehdella saa, totuus salataan

      Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu
      Savonlinna
      10
      808
    Aihe