http://mvlehti.net/2017/04/26/maahanmuuton-kuluja-ei-haluta-selvittaa-raumalla/
Noin suvakit toimii: Leikkavat omalta kansaltaan, rahaa ei ole mihinkään, mutta......hysss
Ja mitkä ovatkaan maahanmuuton kulut kokonaisuudessaan vuodessa ?
Kyse on miljardeista, koska uusmatujen vuoksikin tehtiin kolmesti satojen miljoonien lisäbudjetteja !
Noin suvakit toimii: Leikkavat omalta kansaltaan, rahaa ei ole mihinkään, mutta......hysss
Ja mitkä ovatkaan maahanmuuton kulut kokonaisuudessaan vuodessa ?
Kyse on miljardeista, koska uusmatujen vuoksikin tehtiin kolmesti satojen miljoonien lisäbudjetteja !
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei tietenkään haluta mamukuluja kansalaisten tietoisuuteen. Äänestäjät sanoisivat kulut kuultuaan todennäköisesti että "herra jumala" ja äänestäisivät jatkossa "väärin"
No mikähän olisi se "väärin" äänestetty puolue? Kun jokainen puolue haluaa matuja tänne.
Suomi Ensin joka pyrkii puolueeksi. Siinä se olisi mutta kelpaako?
Herran jestas. .. Mitä tiedot ryssille kuuluvat. Hävitkää rajan taakse haisemasta.
Lääkkeet, ne lääkkeet!
Ei se sekaisin ole, ainakaan pahemmin, se on vaan hallituksen ulkomailla kouluttama trolli. ensin alkuun niitä lähetettiin koulutukseen 50 mutta myöhemmin niitä on kai tullut lisää moninkertaisesti.
Niin että kommentteja, joilla yritetään sotkea asiaa, ei kannata ihmetellä, ne on vain noita hallituksen kouluttamia trolleja.
Ja niitä väärinäänestettäviä puolueita on vain eduskunnan ulkopuolella, esim. IPU.
valheenpäälle kun rakennetaansen käy huonosti.
sipsikkä alleen kaikenpeittää.
Summat on niin isot ettei hallituskaan halua niitä nähdä, Lisäätään joka vuosi ja kansalaisilta vähennetään kaikia palveluksia .
On maanpetos kiertää maahanmuuton kulujen selvittämistä.
Varjele.
https://fi.m.wikisource.org/wiki/Meripoikkatte_veis
Kaikkien mamujen ja matujen Suomelle aihuttamat kulut pitää selvittää, sillä eihän rahaa voida noin vain syytää määrättömästi mihinkään muutenkaan. Joku järki tähänkin on saatava!
Mamujen ja matujen sosiaali- ja terveyskulut on selvitettävä ja laitettava katto niille budjetissa. Mukaan on laskettava myös harkinnanvaraiset tuet, joita eniten piilotellaan. Myös tukirahojen siirrot ulkomaille pitäisi selvittää, kuten tottakai kaikki mahdolliset suorat kulut bussikuljetuksia myöten. Myös epäsuorat kustannukset tulee arvioida, koska on esitetty arveluita, että ne olisivat kymmenkertaiset suoriin kuluihin nähden! Tämä pimeä peli ei enää käy!
Maahanmuutosta en tiedä, mutta "laittoman maahantunkeutumisen" kustannukset kaikkineen ovat jotain 1-2 miljardia vuodessa, julkisuudessa esiintyneiden tietojen pohjalta.
Jälkimäinen luku voi olla oikeampi ja suuntaa antava? Tottakai EU:n marionetteina ja mallioppilaina esiintyvä hallintomme, virkamiehineen , "karvoineen ,päineen, sarvineen" peittelee totuutta jo senkin vuoksi, kun meiltä kantasuomalaisilta täytyy rosvota yhtä sun toista, "tolkuttomuuden tilkitsemiseen".
Tilanne on tämä, kun maamme ei ole oikeasti itsenäinen ja päätösvalta siirretty EU:n korruptoituneen, tehottoman / tuhoisan ja kalliin korporaation haltuun!
Meillä on kaikkien aikojen petoksellisin marionettijoukko vallassa, paitsi, että se tarjoaa suomalaisten sos. turvan koko maailman käyttöön piikkiimme, myyvät ja sujuttavat myös valtion omaisuutta yksityisten hyväksi.
Tämä näkyy vallitsevassa yhtiöittämis-ja yksityistämisbuumissa kirkkaana. Nyt jos koskaan, kansalaisten olisi kyettävä näkemään totuus ja mitä tästä seuraa.
Kaikki muutkin menot lasketaan tarkkaan. Kansanpetturuutta se on, kun leikellään ja otetaan lisää velkaa, mutta ei kerrota mamu-ja matukuluista.
Kyse on kuitenkin miljardeista !
julkistaa+ja+aina+tiedottaa+jatkossakin+kaytetyin+kuluerin/kk.+
mamutus+on+100%+taysin+jarjetönta+ja+alytönta+tarpeetonta+kansan+kusetusta.+kukaan+ei+heita+kaipaa,eika+maa+tarvi.+
mamutus+on+100%+sotien+hyvaksymista+ja+sotateollisuuden+kautta+ja+avulla+maailman+jarjesteman+tietoista+sekasorron+luomista,jotka+maksatetaan+pakolla+vierailla+mailla+ja+kansoilla.
nain+ajetaan+palkat+ja+elakkeet+alas+mamujen+pakkomaksujen+lisaksi.+toiminta+on+selkeaa+ja+pitka+aikaisesti+suunniteltua+tietoista+toimintaa.+kaiken+takana+maailmanlaajuinen+ÖKYTYS,+"mulle+kaikki+valta+ja+varallisuus,muille+ei+mitaan",nain+on+100%+suunta.
ei+liene+mitaan+nain+roistomaista+ja+viela+pakolla+"HYVAKSYTTYA"+toimintaa+maailmassa.
nain+toimii+osaamattomat+PAATTAJAT.+
kuka+sanoo,etta+he+toimii+oikein+?+haluan+tietaa.
hallitus, ulosta heti ilmoille mamukulujen todellisuus !
Kyllä se alkaa pari miljardia olemaan, siihen vielä välilliset kulut niin liikutaan jo aika isossa siivussa koko maan vuosibudjetista. Tukien leikkaukset jne. on vain ja ainoastaan mamutuksesta johtuvaa.
Helsingin diakonissalaitos on sitä mieltä, ettei yhtäkään tänne rantautunutta maahantunkijaa saa karkottaa. Käytännössähän ehdotus tarkoittaa, että maahantunkeutujien motiivia ja tarvetta Suomeen tuloon ei tarvitsisi enää tutkia. Kaikki tervetulleita sosiaaliturvaamme nauttimaan!
Kuluerien kulut on saatava kansan tietoisuuteen.